Ana sayfa Bilgisayar DDoS Saldırıları Sonrasında internet Çöktü!

DDoS Saldırıları Sonrasında internet Çöktü!

PAYLAŞ
DDoS Saldırıları Sonrasında İnternet Çöktü

İnternet aleminin en tehlikeli siber saldırı türlerinden DDoS Saldırıları Sonrasında internet Çöktü! Bir çok büyük siteye erişim problemi yaşandı.

Hackerlar tarafından uzun zamandır planı yapılan DDOS saldırılarından birisi daha bugün gerçekleşti. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz ay ülke bazında bazı hackerlar tarafından alan adı sistemlerine saldırılar düzenleniyordu.

İnternetin en temel yapılarından olan DNS’e saldıran hackerlar sonuca ulaştığında ise oldukça yavaş internet dünya genelinde karşımıza çıkıyor. DDoS saldırıları ile beraber bir çok internet sitesi yavaşlarken aynı zamanda bazı servisler de etkisiz hale geldi. Öğlen saatlerinde başlayan bu saldırılar başlangıçta Amerika’daki internet sitelerine daha sonrasında ise dünyanın farklı ülkelerine yansıdı.

DDoS Saldırıları Sonrasında internet Çöktü!

Paypal, Spotify, Twitter ve Soundcloud gibi bir çok internet sitesine erişimde problemler yaşanırken saldırının tüm dünya genelinde gerçekleştiği de bilinenler arasında. Türkiye de öğlen saatlerinde yaşanan erişim problemlerinin sonrasında farklı ülkelerden de sıkıntılar tek tek ortaya çıktı. İnternette yavaşlamalar, internet sitelerinin açılmama probleminin asıl sebebi, DynDNS’e yapılan saldırılar.

DNS sistemine saldırı yapılması ile beraber IP numaralarının web adreslerine çevrilmesi de gecikti. Böylelikle internette yavaşlamalar yaşandı. Saldırının etkilendiği servislerin sayısı giderek artarken, Dünyanın en popüler internet sitesi servis sağlayıcısı olan AWS’de bu durumdan payını aldı. AWSS’nin sitemlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle Reddit, Spotify, Twitter, Paypal gibi sitelere erişim kesildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.