Ana sayfa Sinema Deadpool Gişe Rekoru Kırdı! En Fazla Gişe Yapan R-Rated Film Oldu!

Deadpool Gişe Rekoru Kırdı! En Fazla Gişe Yapan R-Rated Film Oldu!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz aylarda beyaz perde de yer alan Deadpool Gişe Rekoru Kırdı. Beyaz Perde de En Fazla Gişe Yapan R-Rated Film Oldu!

Bu zamana kadar bir çok sinema filmi beyaz perde de yer aldı. Bir çok film çok izlenirken, bir çok film de gişe de satış bile yapamadı. Süper kahramanlar işe girdiğinde gerek çocukların, gerekte büyüklerin ilgisini çekiyor ve bu şekilde de beyaz perde hasılatları daha da artıyor. Süper kahramanların yeniden rol aldığı ve heyecan, aksiyon ve macera dolu Deadpool, beklentilerde olduğu gibi en fazla gişe yapan film R-Rated ünvanına sahip oldu.

Kısa bir süre önce R-Rated sınıflandırması ile karşımıza çıkan Deadpool, bu sınıflandırma en fazla gişe yapan film oldu. R-Rated nedir diye bilmeyenler için kısaca açıklayalım, bir film de yetişkinlerin izleyebileceği türden sahneler varsa, buna sınırlandırmalar getilir. Deadpool +18 sınırlandırması ile karşımıza çıkmıştı. Dünya genelinde 746 milyon dolar gişe hasılatı yapan Deadpool, özgün konusu, macera dolu sahneleriyle gerçekten de bu ünvanı haketti.

Dead

Daha öncesinde Matrix: Reloaded ile kırılan gişe hasılatı rekoru, 742 milyon dolardı. Yani Deadpool çok kısa bir zaman zarfında Matrix’e 2 milyon dolar fark atmış oldu. Bu konuda yorum yapmak gerekirse, Deadpool konusunda gerçekten de sağlam reklamlar yapıldı. Bu reklamların karşılığında filmin en fazla gişe yapan R-rated film olması aslında beklenen bir şeydi. Filmin hala sinema da yer aldığını da işe katarsak, Matrix ile arasındaki farkın daha da artacağını tahmin etmek, hiç de zor değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.