Ana sayfa Soru - Cevap Deep Web Nedir?

Deep Web Nedir?

PAYLAŞ

Deep Web’i internetin görünmeyen yüzü olarak tanımlayabiliriz.Kiralık katiller, çalıntı kredi kartlarına ulaşım, patlayıcı yapımı hakkında bilgiler, devletlerin bilinmeyen sırları gibi tamamen yasa dışı bu bilgilerin Depp Web’de olduğu rivayet edilir.

Google gibi arama motorları bu tarz siteleri kendinden uzak tutuyor. Bu tarz sitelere giriş yapmak içinde detaylı bilgiye sahip olmak gerekiyor. Deep Web’i bazı platformlar anlaşılır görseller ile açıklamış. Bu görseller Deep Web’i rahat bir şekilde tanımlıyabiliyor.

Deep Web’de her bilgiye ulaşmak kolay değil. Detaylı bilgiye sahip olmanızı belirtmiştik. Örneğin illegal içeriklere ulaşabilmek için 4. seviyeye gelmeniz, hack, deney ve gizli bilgilere ulaşabilmek için 5. seviyeye gelmeniz gerekiyor. 6, 7 ve 8. seviyede devlet sırlarına ve daha birçok deney hakkında bilgi edinebilirsiniz.

deep-web-seviyeleri-2

Ayrıca bu platformda gezinirken dikkatli olmanız gerekiyor. Kendinizi yasa dışı işlemlerin yapıldığı bir sitede veya sizi yasa dışı işlemlerde kullanabilecek sitelerde kendinizi bulabilirsiniz. Bu tarz platformlarda son derece dikkatli ve detaylı bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Deep Web’e giriş yapmadan önce son bir kez daha düşünmenizi öneriyoruz. Hatta direkt olarak bizim fikrimizi soracak olursanız böyle bir platforma giriş yapmanızı önermiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.