Ana sayfa Rehber Discovery Air Ekran Görüntüsü Nasıl Kaydedilir?

Discovery Air Ekran Görüntüsü Nasıl Kaydedilir?

PAYLAŞ

General Mobile Discovery Air’de ekran görüntüsü almak, ekranın görüntüsünü çekmek oldukça basit. Eğer siz de General Mobile Discovery Air’de nasıl ekran görüntüsü alınır sorusuna cevap arıyorsanız, bu yazımız muhtemelen yardımcı olacaktır.

1. Home – power (kilit – güç tuşu) ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın ve kısa bir süre bekleyin.
2. Bir saniyeden kısa bir süre içinde, ekranınızda “Ekran görüntüsü kaydediliyor (Saving screenshot)” şeklinde bir yazı belirecektir.
3. Çektiğiniz ekran görüntüsüne bakmak için de Resimler (Pictures) ve Ekran Görüntüleri (Screenshots) kısmına girebilirsiniz.

Discovery Air’de çektiğiniz ekran görüntüsü .png uzantıda ve 1280 x 720 çözünürlükte Galeri’niz içerisine kaydolacaktır. Ardından ekran görüntüsünü e-posta yollayabilir veya bilgisayarınıza alabilir, çeşitli anlatımlar yapabilirsiniz.

Discovery Air Ekran Görüntüsü Alma Tuşları Anlatımı

Tuşların yerini resimde görebilirsiniz. Cihazın sol tarafındaki ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basmanız yeterli. İlk denemelerinizde yapamayabilirsiniz ancak biraz pratikle hızlıca ekran görüntüsü çekebilirsiniz.

general-mobile-discovery-air-ekran-goruntusu-alma

Tabii bu işlemi yapmak için farklı yöntemler de tercih edebilirsiniz. Ekran görüntüsü çekmenizi sağlayacak çeşitli uygulamaları uygulama marketinde de bulabilirsiniz. Ancak en pratik yöntem uygulamasız olarak bizim anlattığımız şekilde ekran görüntüsü çekmek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.