Ana sayfa İnternet Dolandırıcı Murat Aydın için Rekor Ceza!

Dolandırıcı Murat Aydın için Rekor Ceza!

PAYLAŞ

İnternet aleminin en tehlikeli isminin aleyhine mahkeme sonuçlandı! Savcılıktan Dolandırıcı Murat Aydın için Rekor Ceza verildi. İşte detaylar.

İnternette özellikle forum sitelerinde bir çok kişi dolandırıcılıktan dolayı sitelerde dolaşmaya bile korkuyor. Özellikle webmaster ve alışveriş portallarındaki dolandırıcılıklar, son zamanlar da daha da arttı. Webmaster forumları, bunun yanı sıra sosyal ağ siteleri ve çeşitli alışveriş sitelerinde sahte üyelikler, sahte kimlikler vs. ile insanları dolandıran Murat Aydın isimli bir kişi, bu zamana kadar bilinen 5 ile 10 bin L arasında 7 ayrı dolandırıcılık suçundan yargılanıyordu.

Savcılıktan Dolandırıcı Murat Aydın için Rekor Ceza!

Bir süredir mahkemeler devam etmekte, Murat Aydın isimli kişiyi görenler, mağdur olanlar bu portallar da konu açmaktaydı. Sonunda beklenen oldu, Murat Aydın isimli özellikle internet dolandırıcısına 7 ayrı dolandırıcılık suçundan, 32 yıl 8 ay hapis, 22 bin 800 TL para cezası verildi.

Dolandırıcı Murat Aydın kimdir şeklinde açılan bir çok konu var, ancak bu kişi geçen aylara kadar hala insanları dolandırıyordu. Hakkında toplamda 7 davanın olduğu belirlenen Murat Aydın’ın bir çok alışveriş sitesinde sahte hesabı olduğu, özellikle webmaster forumlarında ise üyelik satın alıp satış yaptığı da bilinenler arasında.

Murat Aydın 2

Sosyal Medyada İnsanları Dolandırıyordu

Sosyal medya’yı kullanarak araba parçaları, araba, cep telefonu, bilgisayar, bilgisayar parçaları vs. satışı yapan kişi farklı iletişim bilgileri ve isimler kullandığı için, insanlar dolandırıcı Murat Aydın’a inanabiliyordu. Türkiye genelinde 40’dan fazla soruşturma açılan Murat Aydın, dolandırıcılık yaptığı, insanları zarara uğrattığı ve mağduriyet yaşattığı için, toplamda mali değeri 60 TL olan dolandırıcılık suçundan 32 yıl 8 ay hapis, 22 bin 800 TL para cezasına çarptırıldı. Kişi hakkında açılan bir çok şikayet konusunda da bu haberi görebilmek mümkün.

Savcılık, özellikle de bilişimin yaygınlaşması ile beraber, bu tarz dolandırıcılık olaylarının çok olduğunu, mağduriyet yaşayanların savcılığa başvurması gerektiğini belirtti.

Murat Aydın isimli dolandırıcıya verilen bu ceza hakkında ne düşünüyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.