Ana sayfa Akıllı Telefon Doların Yükselişi Akıllı Telefonlara Zam Getirebilir!

Doların Yükselişi Akıllı Telefonlara Zam Getirebilir!

PAYLAŞ
Doların Yükselişi Akıllı Telefonlara Zam Getirebilir

Kur farkından dolayı bir çok modeli pahalıya satın aldığımız şu günler de,Doların Yükselişi Akıllı Telefonlara Zam Getirebilir! Akıllı telefon modelleri zamlanabilir.

Sektörün en yeni akıllı telefon modellerinin etkileneceği bir zam gelebilir. Doların son günler de ani çıkışları sonrasında büyük firmalar zam yapmaya başladı. Doların Artışı ile beraber Apple’ın iPhone modellerinde, Samsung’un en yeni modellerinde zamlar yapılabilir. LG tarafında da bir çok modelde zamlı fiyattan satışlar yapılacağı söylentileri yer alıyor. Zamlar sonrasında firmaların amiral gemisi modelleri dahil bir çok model yeni fiyatlarıyla satışa sunulacak, böylelikle zamlı fiyatla satışlar yapılacak.

Bir çok ürüne kısa zaman içerisinde zam beklenirken, akıllı telefon modellerine zam gelir mi sorusu da dikkat çekiyordu. Bu nokta da özellikle de operatör firmalar, aracı oldukları için zam yapabilir. Doların artışı akıllı telefonlara zam getirebilir. Böylelikle bir çok akıllı telefon modeline pahalı derken, dolar kuru ile beraber fiyatlar da bir miktar daha artış olabilir.

Doların Yükselişi Akıllı Telefonlara Zam Getirebilir!

Bu konuda firmalar tarafından resmi açıklama yapılmadı. Ancak Apple, Samsung, HTC ve LG’nin dolar kurlarına bağlı olarak daha öncesinde Türkiye mağazalarında zam yaptıklarını görmüştük. Geçmişte yaşanan bu durum, şimdiler de yine yapılabilir. Böylelikle pahalı olarak gördüğümüz bir çok akıllı telefon modeli kur farkından dolayı zamlanacak.

Kurdan etkilenen akıllı telefon pazarında, gelecek günler de zam karşımıza çıkarsa, özellikle de yeni modeller bu durumdan etkilenebilir. Dolar kurunun yükselmesi ile beraber fiyatlarında değişikliklerin beklendiği modelleri sıralayacak olursak,

Apple – iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s plus,
Samsung – Galaxy S7, S7 Edge, Galaxy A7, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6, S6 Edge++
LG – G4, G5, V20, G4, LG Stylus 2 Plus
Huawei -Ascend Mate 8, P9, P9 Lite, G8, P9 Çift Sim, Mate S

Doların yükselişi devam mı eder, yoksa durur mu bilinmez. Ancak kur farkından dolayı zamların kapıda söyleniyor. Akıllı telefon sektörüne de yansıması beklenen zamlar ile, firmalar yeni fiyatlarla satış yapabilir. Bu nokta da, özellikle de akıllı telefon satın alacak olanlar, zamlı fiyatlar yansımadan satın alım yapabilir.

Konu ile ilgili firmalar tarafından resmi açıklamalar yok. Ancak söylentiler doğru çıkarsa, yukarıdaki modeller başta olmak üzere bir çok markanın, bir çok modelinde zamlı fiyatlar pazara yansıyacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.