Ana sayfa Dünyadan Dominos Pizza Robot ile Teslimat Yapacak

Dominos Pizza Robot ile Teslimat Yapacak

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük Pizza şirketlerinden olan Dominos Pizza, yeni Pizza dağıtan robotu ile görüntülendi. Dominos Pizza Robot ile Teslimat Yapacak!

Gelişen teknolojiye olduğu gibi ayak uyduran Dominos, gelecek aylarda yeni robotunu kullanmaya hazırlanıyor. En büyük pizza şirketlerinin başında gelen Dominos Pizza, gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda tek tıkla pizza siparişi verebildiğiniz Easy Onder sistemini kuran Dominos, içerisinde fırını bulunan bir pizza teslim fırını bile yapmıştı.

Şimdi ise Dominos şirketi, gelişen teknolojilere ayak uydurmak için yeni bir proje geliştirdi. Avusturya merkezli teknoloji şirketi Marathon Targets ile ortak yürütülen bir çalışmada pizza dağıtan robot yapılıyor. Geliştirmelerine devam edilen robot, belkide gelecek aylarda karşımızda olacak. DRU (Domino’s Robotic Unit) adı ile karşımıza çıkan robot, şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Henüz prototip aşamasında olan DRU, gelecek yıllarda karşımıza hiç beklemediğimiz bir anda çıkabilir.

Dominos Pizza Teslimatları Robot ile YapacakDominos Pizza Teslimatları Robot ile Yapacak
Dünyanın en büyük pizza zincirlerinden olan Dominos robot ile siparişleri teslim edecek.

Dominos Pizza Robot ile Teslimat Yapacak

Dominos şirketi robotu her geçen gün inceleyerek geliştirmekte. DRU adlı yeni robotta çevresindeki araçları algılamasını sağlayan LIDAR sistemi mevcut. Bunların yanı sıra GPS özelliği bulunan robot, teslimata giderken Google Maps aracılığı ile yolunu buluyor. DRU teslimat adresine ulaştığında yapmanız gereken tek şey mobil kodu girmek. DRU mobil kodu kabul ettikten sonra sizlere otomatik olarak pizzayı verecek. DRU, kısa bir süre sonra Londra’da seçilecek pilot bölgelerde denenecek. DRU projesinden anlıyoruz ki Dominos şirketi işlerini genişleterek, daha büyük işler yapmak istiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.