Ana sayfa Dünyadan Donald Trump Tanıtım Videosu Mass Effect 2’den Alınmış!

Donald Trump Tanıtım Videosu Mass Effect 2’den Alınmış!

PAYLAŞ

Kısa zaman önce Twitter’da Amerikanın yeni başkan adayı Trump için hazırlanan, Donald Trump Tanıtım Videosu Mass Effect 2’den Alınmış! İşte detaylar.

Amerika’daki seçimlerin tüm dünya da takip edilmesi, bir çok konuyu da ortaya çıkarıyor. Yani seçim her ne kadar sadece Amerikan vatandaşları ilgilendirse de, seçim havası dünya da ses getirmeye devam ediyor. Dünya da tepkilerle karşılaşan, olumlu, olumsuz bir çok eleştiri alan Donald Trump, geçtiğimiz günler de Twitter hesabından bir tanıtım videosu paylaşmıştı.

Paylaşılan tanıtım videosunda hali hazır da bir çok efekt ve ses bulunuyordu. Bu tanıtım videosunun paylaşılması sonrasında bir çok kişi Twitter’da tepkilerini dile getirdi. Ancak bir kullanıcı tarafından Trump’a yönlendirilen soru, tanıtım videosunun Mass Effect 2’den alındığını ortaya koydu. Dünyanın aday olmasına bile tahammül edemediği ABD başkan adayı Donald Trump Tanıtım Videosu Mass Effect 2’den efektler, sesler vs. dahil olmak üzere alınmış. İlk olarak Donald Trump’ın tanıtım videosunu izleyelim ;

Daha öncesinde Mass Effect 2’de karşımıza çıkan efektler vs. bu tanıtım videosunda neredeyse birebir yer buluyor. Trump Effect – “Go Out And Vote For Trump” yani dışarı çık ve Trump’a oy ver isimli tanıtım videosu, Mass Effect 2’nin tanıtım videosu ile bir çok konuda aynı. Şimdi de Mass Effect 2’nin videosunu izleyelim ;

Efektler seslendirmeler, müzikler vs..Donald Trump Apple’ı eleştirmesi ve kullanıcıları iPhone kullanmamaya teşvik etmesi sonrasında, iPhone’dan attığı bir tweet ile alay konusu olmuştu. Şimdiler de ise Mass Effect 2 ile neredeyse birebir aynı olan bu tanıtım videosu gündemde.

Donal Trump’un tanıtım videosunu hazırlayanlar, ilk olarak Youtube’da yayınlamış, ancak EA, Mass Effect 2’ye benzediği için kanala ihtar göndermiş ve Donald Trump tanıtım videosu silinmişti. Youtube’da aday tanıtım kampanyası, bu benzerlikten dolayı başarılı olmayınca, video Twitter’da paylaşılmış, paylaşılmaya da devam ediyor. Dünyanın konuştuğu ve tüm gözlerin üzerinde olduğu Donald Trump’ı bu şekilde bir tanıtım videosu ile tüm dünyaya tanıtmak, üstelik bir oyundan alıntı efekt ve seslerle tanıtmak, oldukça kötü bir durum. Hazırlanan videonun EA Games tarafından sildirilmesi de ayrı bir konu. 2 Videonun arasındaki benzerliğin, bariz ortada olduğunu söyleyebilirim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.