Ana sayfa Drone Drone’a Elektrikli Testere Bağlanırsa Ne Olur?

Drone’a Elektrikli Testere Bağlanırsa Ne Olur?

PAYLAŞ

Bu zamana kadar bir çok drone haberi okudunuz. Ancak iddia ediyoruz en ilginç olanı bu. Drone’a Elektrikli Testere Bağlanırsa Ne Olur? hiç düşündünüz mü?

Son teknoloji ürünlerinde olan drone’lar, zamanla daha da gelişmiş bir halde karşımıza çıkıyor. Bu zamana kadar farklı tarzlar da Droneları gördük, haberlerini yaptık. Ancak en farklı olanlardan bir tanesi ile karşı karşıyayız.

Drone’ların yüksek motorlu olanları, havalandığı zaman bir nesne ile temas ettiğinde oldukça yüksek hızlarda çalıştığından zarar verebiliyor. Pervanelerin zararının dışında bir drone’a elektrikli testere takılırsa ne olur diye hiç düşündünüz mü? Gelişen teknoloji ile beraber dronelar da bir kaç sene içerisinde oldukça gelişti.

Kimi dronelar sadece eğlence amacıyla olsa da, bazıları da iş yapma yeteneğine sahip. Bir grup çiftçi arkadaş, drone ile beraber işleri nasıl daha hızlı yaparız düşünürken, akıllarına drone’a elektrikli testere bağlama fikri gelmiş. Daha sonrasında drone’larına uzaktan kumanda edilebilen bir elektrikli testere bağlayan arkadaş grubu, ilk olarak buzları kırmayı, daha sonrasında da ağaç kesmeyi denemiş. Başarılı da olmuşlar. Hava da uçan bir elektrikli testere fikri ne derece manyaklık tartışılır, ancak ortaya gerekten de ilginç bir manzara çıkmış. (O değilde drone havadayken kontrolü kaybettiğinizi düşünsenize)

Drone’a Elektrikli Testere Bağlanırsa Ne Olur?

İzlemesi bile oldukça korkunç olan bu video da, acaba nasıl düşünüp de, böyle bir fikir geliştirdiler anlamak mümkün değil. Ancak biraz daha farklı düşününce, drone ile neler yapılabileceği konusunda fikir sahibi olacağımız bir video olmuş.

Örneğin ağaçları tek tek kesmek yerine bu şekilde daha rahat kesim yapılabilir. Ya da havadayken tarlalara tohum işlemi de yapılabilir belki. Böyle böyle drone ile yapılabilir şeylerin sayısını da arttırmak mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.