Ana sayfa İnternet Dropbox Hacklendi mi?

Dropbox Hacklendi mi?

PAYLAŞ

Bulut depolama denilince akla ilk gelen servis olan Dropbox hakkında ortaya atılan bazı iddialar ortalığı karıştırdı. Dün Türkiye saatiyle akşam saatlerinde Dropbox’a erişimin kesilmesinin ardından Twitter üzerinden bir korsan grubunun Dropbox’ın bu durumunu üstlenmesi firmaya büyük ölçüde prestij kaybına mal oldu.

Dropbox tarafından halen daha resmi bir açıklama yapılmadı ancak Dropbox’a yakın isimler bunun planlı bir bakım çalışması olduğunu dile getiriyor. Amerika saatleriyle mesai saatinin başladığı sıralarda gerçekleşen bu durum planlı bir bakım çalışması mı yoksa korsanlar tarafından fark edilen bir güvenlik açığı mı ilerleyen günlerde netleşecektir.

Korsanlar Twitter hesapları üzerinden bu saldırının sadece bir uyarı olduğunu, eğer söz konusu güvenlik açığı giderilmezse saldırılarıan devam edeceklerini dile getirdiler. Bununla birlikte Dropbox’ın sunucularından alınan bir dosyayı da paylaşmayı ihmal etmediler. Ancak Dropbox tarafından bu dosyaların zaten geçen yıl basınla paylaşılan dosyalardan bir tanesi olduğu iddia edildi.

Yaşanan tüm bu olaylar sonucunda bulut depolamanın ne kadar güvenilir olduğu sorusu akıllara geliyor.

2 YORUMLAR

  1. Tam siteden çıkarken bu haberi görünce ufak birşey ben de ekliyeyim dedim,dropbox,box,yandexdisk ve diğer cloud depolama çözümlerine ataklar bu aralar popüleriteleri yüzünden artacaktır,en güzeli kaybettiğim anda üzülmem diyeceğiniz dosyalar için buraları kullanmak,onun dışındakiler için harddisk diyorum,zaten saldırılarda bizlere değil ücret karşılığı kullanan firmaların verileri için yapılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.