Ana sayfa İnternet Dünyadaki Ölüm ve Doğumları Canlı olarak Seyredin

Dünyadaki Ölüm ve Doğumları Canlı olarak Seyredin

PAYLAŞ

Her saniye yaşama veda insanlar varken yaşama gözlerini açanlarda bulunuyor. Bir site üzerinden Dünyadaki Ölüm ve Doğumları Canlı olarak Seyredin !

Dünyada her gün ölen ve doğan kişi sayısı, en merak edilen konulardan bir tanesi. Bu konuda bir takım simulasyonlar, bir takım tahminler ve analizler içeren dökümanlar bulunuyor. Ancak, dünyada saniye saniye, anlık ölüm ve doğumları gösteren bir internet sitesi nasıl olurdu dersiniz ? Bu haberimizde bahsettiğimiz internet sitesi, tam da bu konuda devreye giriyor. World Births And Deaths isimli internet sitesi, Dünyada ölen ve doğan kişileri bölge bölge, saniye saniye aktaran bir internet sitesi olarak tasarlanmış. Doğum ve ölümleri simule eden bu site, aynı zamanda bu hareketliliği dünya haritasında anlık olarak gösteriyor.

Oldukça farklı bir görüntünün yer aldığı bu internet sitesini ziyaret etmek isteyenler buradaki bağlantıyarak dünyadaki ölüm ve doğumları canlı olarak seyredin. Dünya nüfusunun 7,093,359,563 olduğunu belirten internet sitesi (Bu yazıyı yazarken öyleydi şu anda kaç olduğuna bakabilirsiniz) üzerinden, 1 saniyede kaç kişinin ölüp kaç kişinin dünyaya geldiğini de rahatlıkla görebiliyoruz.

Dünyadaki Ölüm ve Doğumları Canlı olarak Seyredin

Dünyadaki Ölüm ve Doğumları Canlı olarak Seyredin !World Births And Deaths adı verilen internet sitesi şu anda beta aşamasında. İnternet sitesinin asıl amacı, analizlere göre dünyada ölen ve doğan kişi sayısını simule etmek. Böylelikle hem harita üzerinden görünüm yapabiliyor, hemde kaç saniye içerisinde hangi ülkede, ölüm ve doğumların meydana geldiğini izleyebiliyoruz. Ülkelerin üzerine gelindiğinde saniye saniye ölüm ve doğumları da gösteren bu internet sitesi, hangi şehirde, hangi saatlerde doğum ve ölümlerin olduğunu da bizlere gösteriyor.

Dünya da saniyeler içerisinde nelerin olduğunu bir kez daha hatırlatan bu internet sitesi, uzun zamandır sosyal medya da yer alıyordu. Gerçek verilerin kullanıldığı bu internet sitesi ile beraber aslında saniyeler içerisinde nelerin meydana geldiğini bir kez daha canlı olarak görmüş oluyoruz. Her saniye farklı coğrafyalar da ölüm ve doğumların meydana geldiğini oldukça ilginç bir şekilde tasarlanan bu internet sitesi ile seyredebiliyoruz. Bu internet sitesinin, gerçek verilerle hazırlanan bir simulasyon aracı olduğunu da unutmayın. Gerçek veriler ile bu şekilde bir simulasyon oluşturulmuş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.