Ana sayfa İnternet Dünyanın En Güçlü DDoS Saldırısı!

Dünyanın En Güçlü DDoS Saldırısı!

PAYLAŞ
Dünyanın En Güçlü DDoS Saldırısı

Fransa lokasyonlu bir hosting şirketine Dünyanın En Güçlü DDoS Saldırısı Gerçekleşiyor! Saldırı da 150 binden fazla cihaz rol almış durumda.

DDoS saldırılarını illa ki internet aleminde duşmuşsunuzdur. Bu zamana kadar bir çok internet sitesine DDoS saldırısı düzenlendi. Kimi zaman sıradan internet siteleri hedef alınırken kimi zaman ise kurumlar, şirketler hedef alındı.

DDoS saldırısından kısaca bahsetmek gerekirse, bu saldırı türünde belirlenen sitelere sıklıkla farklı IP’ler üzerinden kaynak paketleri gönderilmekte. Gönderilen kaynaklar eğer sistemde güvenlik kalkanı yoksa, sistemleri komple kapatabiliyor. Özellikle de farklı farklı cihazlardan düzenlenen saldırılar daha fazla kalıcı hasar bırakabilir.

Dünyanın En Güçlü DDoS Saldırısı!

Geçtiğimiz yıl politik ve siyasi sebeplerden dolayı bir çok hacker grubu ülkemize karşı savaş ilan etmiş ve DDoS atakları ile internetin yavaşlamasına bazı sistemlerin çökmesine sebep olmuştu. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen saldırı sonrasında kayıtlara daha büyük boyutta bir saldırı geçmedi. Ancak bugün Fransa merkezli hosting firması OVH hedef alındı.

DDoS saldırıları sonrasında sistemleri kilitlenen firmaya saldırılar hala devam ederken 1 Tbps (1 Terabit) trafik boyutu saldırının büyüklüğünü gösteriyor.

ddos

Daha öncesinde rastlanmamış bir şekilde saldırılar devam ederken Norse dahil olmak üzere bir çok DDoS saldırı haritasında da hatalar meydana gelmiş durumda. (Saldırıyı gösteren haritalar bile çöktü siz düşünün) Olay ile alakalı herhangi bir açıklama gelmese de 150.000 ile 200.000 teknolojik aletin bu saldırıda yer aldığını söylemek mümkün.

OVH firması kurucusu konu hakkında açıklama yaptı. 152 binden fazla cihazın katıldığını söyleyen yönetici, Video kaydedicileri ve CCTV kameralar tarafından saldırıların düzenlendiğini belirtti. Yani kısaca ioT cihazlar da bu saldırı da yer almış durumda.

Saldırının boyutu henüz net bir şekilde açıklanamıyor. Ancak bu denli büyük bir saldırı Dünya tarihinde ilk kez gerçekleştiriliyor. Durum bu kadar ciddi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.