Ana sayfa Sinema Dünyanın En Uzun Filminden 7 Saat 20 Dakikalık Kısa Fragman!

Dünyanın En Uzun Filminden 7 Saat 20 Dakikalık Kısa Fragman!

PAYLAŞ

Sinema sektöründe geçtiğimiz gün ilginç bir film karşımıza çıktı. Dünyanın En Uzun Filminden 7 Saat 20 Dakikalık Kısa Fragman yayınlandı!

Dünyanın en uzun filmi adı altında beyaz perde de izleyiciyle buluşacak “Ambiance” filminin fragmanı yayınlandı. Bu zamana kadar bir çok sinema filmi izledik, bazılarında güldük, bazılarında üzüldük, bazılarında aksiyon, bazılarında heyecan vardı. Ancak bu öyle bir film ki, hem dünyanın en uzun filmi olmaya hazırlanıyor, toplamda 720 saat olan bu film, hem uzunluğuyla hem de fragmanıyla beyin yakıyor.

Normal de bir sinema filmi izlemeye gittiğiniz de aralar 15 dakika iken, bu filmde ara 15 gün! Saçma gelebilir, ama durun daha bitmedi. İsveçli yönetmen Andres Weberg tarafından sinemada karşımıza çıkacak olan bu film, Ambiance adı altında beyin yakacak. Çünkü filmin fragmanı tam 7 saat 20 dakika uzunluğunda!

Dünyanın En Uzun Filminden 7 Saat 20 Dakikalık Kısa Fragman

Yayınlandığında gelmiş geçmiş en uzun film ünvanına sahip olacak Ambiance’ın uzunluğu unvanına layık bir değerde! Filmin tamamı 720 saat, yani 30 gün sürüyor! Daha öncesinde Dünyanın en uzun filmi adıyla 10 günlük uzunluğa sahip Modern Times Forever filmini tahtından edecek olan Ambiance filminin yayınlanacağı tarih belli değil.

Normal de bir sinema filmini izlemeye gittiğiniz de reklam araları vs. 15 dakika sürerken, bu filmin arası ise 15 gün sürecek. Yani ilk izlediğiniz sonrasında bir daha ki izlemeniz 15 gün sonrası olacak. Film gerek müziği, gerek konusu ile insanların zihninde farklı konular oluşturabiliyor. Bu yüzden olmalı ki, deneysel film adı altında karşımıza çıkıyor.

fragman2

Sinema sektöründe toplamda 500’den fazla film çeken ve 20 yıldır sektörde uğraş veren yönetmenin, “deneysel film” adı altında çektiği Ambiance filmi, sosyal medyanın konularından oldu. Filmin fragmanı geçtiğimiz gün bir paylaşım sitesinde yayınlandı. Fragman 7 saat 20 dakika uzunluğa sahip.

Fragmandan pek bir şey anlayacağınızı sanmıyorum. Ancak farklı sahneleri izlemek isteseniz bile sürekli aynı yerleri görüyor gibi oluyorsunuz. Filmin konusu deneysel olsa da, ilk izlediğimde müziklerden dolayı korku filmi olarak algıladığımı söyleyebilirim. Fragman toplamda 7 saat 20 dakika. Zamanı olan arkadaşlar aşağıdan izleyebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.