Ana sayfa Dünyadan Dünyayla iletişimi Olmayan ilkel Kabile Görüntülendi!

Dünyayla iletişimi Olmayan ilkel Kabile Görüntülendi!

PAYLAŞ
Dünyayla iletişimi Olmayan ilkel Kabile Görüntülendi!

Günümüzde teknoloji ve yaşam bu kadar gelişmişken, dışarıdaki dünyaya kendilerini kapatmış ve Dünyayla iletişimi Olmayan ilkel Kabile Görüntülendi!

Ders kitaplarında mutlaka görmüşsünüzdür. İlkel kabileler ile bilgiler verilirken yaşamları, doğa da nasıl hayatta kaldıklarına dair bilgiler verilirdi. Bu kabileler ile günümüzde yaşam standartlarını karşılaştırdığımız zaman arada uçurum kadar fark olduğunu biliyoruz. İlkel kabilelerin binlerce yıl, bozulmadan günümüze kadar gelmesi, aslında onların Dünyayla iletişimlerinin olmadığını gösteriyor.

Bir çok kabile dışarıdaki yaşamdan ziyade, kabile içerisinde yaşama önem veriyor. Bu yüzden de bozulmadan günümüze kadar geliyorlar. Amazon yağmur ormanlarında yaşayan kabilelerden Yanomami isimli bir gruba ait insanlar uçakla yapılan keşiflerle görüntülendi. Uçak havadayken dikkatle uçağa doğru bakmaları, aslında normal yaşamdan ne kadar uzakta olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Dünyayla iletişimi Olmayan ilkel Kabile Görüntülendi!

Daire şeklinde yaşam alanlarına sahip olan insanlar, bir hayli şaşkın görüntülenmiş. Çünkü ilk kez uçak gören bu kabile üyeleri, ne olduğunu anlamadan havaya doğru bakarken fotoğraflanmış. Ortaya da bu ilginç kareler çıkmış.

amazon-1

Akıllara bir çok sorunun geldiği bu fotoğraflar sonrasında, insanoğlunun nereden nereye geldiğini bir kez daha anlamış olduk. Yıllar öncesinde yaşamak ile günümüzde yaşamak arasındaki uçurumun gözler önüne serildiği bu fotoğraflar ile bazı soruları sormamak elde değil. Bu insanlar yıllardır dünyadaki diğer insanlara kapılarını kapatarak yaşıyor.

Hayatlarında ilk kez Uçak Gördüler!

Yaşam standartları düşük olan bu insanlar, neden günümüz dünyasıyla tanışmıyor? sorusu akıllara geliyor. Modern yaşamla tanıştırılmayan bu insanlar, geçmişten gelen geleneklerini yıllardır sürdürüyor. Hayatlarında ilk kez uçak gören bu insanların şaşkınlığı, günümüzdeki teknoloji ile tanıştıklarında nasıl artar dersiniz? Dış dünyayla bağlantılarını koparmış olsalar da, aslında temel amaçları, geleneklerini devam ettirmek.

amazon-2

Doğal yaşamlarının bozulmaması için devletin aldığı kararların hiç birinde, modern yaşamla tanıştırılmalarına dair detay yok. Aksine Devletler kabilelerin bozulmamasını istiyor. Bu yol doğrultusunda çaba gösteriliyor. Neden? sorusunun cevabını ise kimse bilmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.