Ana sayfa Bilgisayar Düşük Donanımla Bile İstediğiniz Oyunu Oynayın

Düşük Donanımla Bile İstediğiniz Oyunu Oynayın

PAYLAŞ
Düşük Donanımla Bile İstediğiniz Oyunu Oynayın

Hakkında bir çok övgü yazılan, Geforce Now kullanarak, Düşük Donanımla Bile İstediğiniz Oyunu Oynayın – Geforce Now nedir? Ne işe yarar? işte cevapları.

Düşük özellikteki bilgisayarlar ile dahi, istediğiniz tüm oyunları oynamanıza yarayan Geforce Now, oldukça iddialı bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor. Geforce Now ile beraber sizde, Düşük donanımla bile istediğiniz oyunları oynayın !

Öncelikle geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkmış olsa da, Geforce Now aslında uzunca bir süre betadaydı. Beta testleri yapılırken de, bir çok konuda çözümlemeler yapıldı.

Düşük Donanımla Bile İstediğiniz Oyunu Oynayın

Son kullanıcıya ulaşırken sürekli geliştirilen Platform, günümüzde oldukça popüler olmaya başladı diyebiliriz. Platform yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra, bir çok kullanıcı, Nvidia’nın kendi ayağına sıktığını bile söyledi.

Bu platformun amacı nedir? Geforce Now ne işe yarar? Geforce Now nedir? gelin hep beraber bu sorulara yanıt arayalım. Ayrıca, Geforce Now ile ilgili bir çok test, bir çok habere de sitemizden ulaşabilirsiniz, pek yakında güncellenecektir.

Geforce Now Nedir?

Geforce Now, düşük donanımla bile, istediğiniz oyunları oynamanıza yardımcı olan bir platform diyebiliriz. Platformun amacı, düşük sistemlerde dahi bir çok oyunu oynamaya yardımcı olmak. Ayrıca tek amaç oyunu açmak veya oynamak değil, oyunları en üst grafik ayarlarında oynamak mümkün.

GeForce Now, Oyun oynayan Güç sloganıyla yola çıktı.
GeForce Now, Oyun oynayan Güç sloganıyla yola çıktı.

Platformu kullanmak oldukça basit, çalışma mantığı da aynı şekilde. Avrupa da, yüksek özellikteki bir bilgisayar, Geforce Now ile beraber kiralanıyor. Siz Geforce Now ile oyunu açarken aslında arka planda üst donanıma sahip bir bilgisayar açılıyor. Oyuna bu şekilde giriş yapıyorsunuz. Oyunu kendi bilgisayarınıza değil, 1Gbit internet hızına sahip sunucu bilgisayarıyla açıyorsunuz.

Geforce Now Ne İşe Yarar?

Hem ekran kartı, hem de HDD olmadan yüksek donanım isteyen oyunları oynamanız mümkün hale geliyor. Bunu şu şekilde de düşünebilirsiniz. Üst düzey donanıma sahip bir bilgisayar var ve bu bilgisayara teamviewer ile bağlanıyorsunuz, istediğiniz oyunu bu şekilde oynuyorsunuz.

Bu sistemi şu şekilde açıklayabiliriz, örneğin 35 mbps bir internetiniz var. Ancak sistem özellikleri çok düşük bir bilgisayara sahipsiniz. Durum böyle olunca oyunları oynayamıyorsunuz. Burada Geforce Now devreye giriyor.

Geforce Now Hangi Platformları Destekliyor?

Nvidia tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda şu an için: Epic Games, Ubisoft Launcher, Steam, Origin desteği yer alıyor. Ancak desteklenen platform sayısı gün geçtikçe daha da artacak gibi bilgiler verilmekte. Platform destekleri arttıkça, bir çok oyuncu da artık Geforce Now kullanacaktır diye düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.