Ana sayfa Bilim Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşecek !

Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşecek !

PAYLAŞ
Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan

Dünyanın geleceğine yön verenler arasında adı yer alan genç girişimci Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek! İşte haberin detayları..

Son zamanların en dikkat çeken isimlerinden olan Elon Musk, Türkiye ziyaretini bugün gerçekleştirecek. Uzun zamandır Elon Musk’ın Türkiye’yi ziyaret edeceğine dair bir takım haberler basında yer alıyordu. Bugün Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde yer alan duyuru bu haberleri doğrular nitelikte oldu.

SpaceX ve Tesla gibi dünyaya öncülük eden firmaların kurucusu girişimci Elon Musk bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı külliyesini ziyaret edecek olan Elon Musk, Türkiye’nin Mars ile ilgili planlarına ortak olacak.

Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşecek!

Cumhurbaşkanı başdanışmanı Bülent Gedikli tarafından yapılan açıklamalara bakarsak, Türkiye’nin SpaceX ile beraber Mars projesine dahil olabileceği söyleniyor.

Türkiye’nin insanlı Mars projelerine ortaklık edilebileceği konusunda açıklamalar yapan Gedikli, bu anlamda Elon Musk görüşmesinin önemine de dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Elon Musk tarafından gerçekleştirilecek toplantıda, uzay ile ilgili projeler, yerli otomobil gibi bir çok konunun da konuşulacağı söyleniyor.

15:30’da gerçekleşecek görüşme Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yer alırken, toplantıda nelerin konuşulacağına dair henüz detaylara yer verilmedi. Umarız bu görüşme Türkiye’nin bilim ve sanayiye yönelik adımlarını arttırmaya yönelik gerçekleşir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.