Ana sayfa Dünyadan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Trump’ın Danışmanı Oldu!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Trump’ın Danışmanı Oldu!

PAYLAŞ
Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk Trump'ın Danışmanı Oldu!

Elektrikli araç üreticisi Tesla Motors ve Uzay araştırmaları yapan SpaceX firmasının sahibi Elon Musk Trump’ın Danışmanı Oldu! İşte detaylar.

Dünyaya yön veren en büyük şirketlerden birisi olan iki şirketin sahibi olan Elon Musk, Trump’ın başdanışmanı oldu. Geçtiğimiz günler de Donald Trump’ın yeni danışmanlarını açıklayacağına dair detaylar karşımıza çıkmıştı.

Amerikanın yeni başkanı Trump, New York’da düzenlenen toplantı ile beraber danışmanlarını açıkladı. Liste de en dikkat çeken isim ise, uzay araştırmaları yapan SpaceX ve aynı zamanda Tesla Motors’un sahibi olan Elon Musk oldu. Trump’ın daveti üzerine bir çok teknoloji şirketi dahil olmak üzere, haber kanalları da toplantıya davet edildi. Davet edilenler arasında Facebook, Tesla, Amazon, Apple, Microsoft ve daha bir çok ünlü markanın yer alması dikkat çekerken, Twitter’ın davet edilmemesi gözlerden kaçmadı.

Elon Musk Trump’ın Danışmanı Oldu!

Sürpriz isimlerin yer aldığı listede şüphesiz en dikkat çeken Elon Musk isminin yanı sıra bir sürpriz isim daha yer alıyor. Trump’ın danışmanları arasında aynı zamanda Uber’ın CEO’su Travis Kalanick‘de var. Bu isimleri seçerken bir çok düşünceyi takip eden Trump, özellikle de teknolojiye daha yakın olmak istiyor anlaşılan.

Kendi sektörlerinde dev firmaların CEO’larını danışman yapan Trump böylelikle teknolojiyi yakından takip ettiğini de duyurmuş oldu. Lakin sosyal medya da bir süredir Donald Trump’ın teknolojiyi takip etmediği konuşuluyordu. Ancak danışmanlara bakarsak,bunun tam tersini söylemek mümkün. Bu 2 ismin danışman olması ile Amerika’da ne gibi teknolojik gelişmeler karşımıza çıkacak, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.