Ana sayfa Bilim Elon Musk’ın Yapay Zeka Hakkında Düşünceleri

Elon Musk’ın Yapay Zeka Hakkında Düşünceleri

PAYLAŞ

Elektrikli araç üreticisi Tesla ve Spacex ile tanınan Elon Musk’ın yapay zeka hakkında çok ilginç teorileri ve düşünceleri var. Hatta yapay zeka teknolojilerini savunmadığını bir yana bırakalım bu alanın gelişmemesi için yatırımlar dahi yapıyor. Bakalım Elon Musk yapay zeka hakkında neler düşünüyor?

İnsanların yararına yerine zararına olarak gelişen yapay zeka teknolojisinin insan zekasına kafa tutabilecek noktaya gelmesini sakıncalı buluyor Elon Musk. Bilim dünyasının en önemli isimlerinden olan Stephen Hawking de yapay zeka teknolojisinin geliştirilmesinin insanlık için yararlı olmayacağını düşünüyor.

Bu noktada açıklamalar ile yetinmeyen Elon Musk, insancıl yapay zeka için çalışmalara destek veriyor. Hem kendi ürünlerinde bunları kullanacak olan Elon Musk, halihazırda 37 farklı gruba da bu konu için 7 milyon dolar civarında bir destek verdiği de gözden kaçmıyor.

Terminatör serisinden bildiğimiz Skynet tarzı bir sistemin daha insancıl olanı için desteğini devam ettireceğini belirten Elon Musk, teknolojinin neler getirebileceğini ve insanlık adına neler yapabileceğini az çok öteden görebilen nadir insanlardan biri olarak tanımlanabilir. Bakalım gelecekte bizleri neler bekliyor? Kendi kendini geliştirebilen bir virüs sistemi mi yoksa geçmişe yolculuk mu?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.