Ana sayfa Bilgisayar En Çok Satış Yapan Bilgisayar Firmaları Açıklandı!

En Çok Satış Yapan Bilgisayar Firmaları Açıklandı!

PAYLAŞ

Son zamanlarda bilgisayarlar ile akıllı telefonlar kıyaslanır hale gelse de, En Çok Satış Yapan Bilgisayar Firmaları Açıklandı! İşte son çeyrek raporları ve detaylar.

Bilgisayarlar hayatımızın bir parçası haline gelmiş olsa da ilerleyen teknolojiler ve zaman bizleri uzak tutmaya yetti bile. Çoğu bilgisayarla yaptığımız işlemleri akıllı telefonlarımızla yapar hale geldik. Dolayısıyla bilgisayar üreticileri bu durumdan pek memnun değil. Son zamanlarda açıklanan verilere baktığımız zaman, 2016 yılının son çeyrek raporlarında bilgisayar satış oranları da açıklandı.

Raporları açıklayan Garner isimli araştırma şirketine göre, bilgisayar üreticileri son dönemlerde satışların düşmesinin önüne geçemediğini belirtiyor. Her ne kadar bu konuda bir çok firma araştırma yapıp uzunca rapor sunmuş olsa da, sektörde durum pek farklı değil.

En Çok Satış Yapan Bilgisayar Firmaları Açıklandı!

2016 yılının son çeyreğinde firma tarafından açıklanan raporlarda dünya genelinde toplamda 72.6 milyon adet bilgisayar satışı yapıldığı söyleniyor. Bu rapora göre geçen senelere göre %3.7’lik bir gerileme söz konusu.

Lenovo’nun satış başarısını ortaya çıkaran raporlar, bu yıl yapılan çalışmaların ciddi anlamda işe yaradığını gösteriyor. Özellikle de oyun için tasarlanan dizüstü bilgisayarlar ile Lenovo, büyük bir çıkış yakalamış ve kullanıcılarından tam not almıştı.

Lenovo, Bilgisayar üreticileri arasında sıralama da ilk sıralara yerleşirken, diğer firmalar ise hemen arkasından geliyor. Bu durumun neden oluştuğuna en iyi yanıt ise, kampanyalar ve çalışmalar demek mümkün. Lakin Lenovo son dönemlerde Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde çeşitli kampanyalar ile kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor.

Gartner tarafından yayınlanan rapora göre ilk sırada Lenovo yer alırken, HP, Dell, Asus ve Apple ise Lenovo’yu takip eden firmalar arasında. Listeye baktığımız zaman bir çoğunun yeniliğe açık firmalar olduğunu söylememiz mümkün. Bunun da büyük bir etkisi olduğu söyleniyor. Windows 10’lu modellerin katılması ile beraber modellerde büyük bir satış paylaması olduğu da kulislerde söylenenler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.