Ana sayfa Akıllı Telefon En Dayanıklı Android Telefon : Tough DureForce

En Dayanıklı Android Telefon : Tough DureForce

PAYLAŞ

Çoğumuz akıllı telefonlarımızın çok kolay hasar aldığından ve çizildiğinden şikayet ediyoruz. Ekranı çizilmesin diye hemen telefonu aldığımız gün ekranına jelatin film de salıyoruz. Gövdesi çizilmesin diye çeşitli kılıflara yöneliyoruz. Eğer sağlaklık ve dayanıklılık konusunda takıntılıysanız bu yazımızda anlatacağımız telefona bayılacaksınız.

Su ve toza dayanıklılık konusunda Sony’nin cihazları oldukça popüler. Hatta bu furyaya Samsung’da Galaxy S5 modeliyle katılmıştı. Ancak Xperia Z serisi telefonlar ve Galaxy S5, su geçirmezlik iddiasında hiçbir zaman bulunamıyorlar ve sadece suya dayanıklı diyorlar. Bu haberimizde tanıtacağımız Tough DureForce isimli akıllı telefon ise dünyanın en dayanıklı Android telefonu iddiasını taşıyor.

en-dayanikli-android-telefon-Kyocera-DuraForce-4

Öncelikle cihazın çok iyi pazarlandığını söyleyelim. Yazının sonunda görebileceğiniz bir video var ve bu videoda oldukça tanıdık bir yüzü görüyoruz. Discovery Channel kanalından tanıdığımız Bear Grylls, reklam filminde Tough DureForce isimli telefonu kendi zor koşullarında test ediyor. Zorlu doğa koşullarından nasıl kurtulabileceğimizi anlatıp çeşitli böcek ve hayvanları çiğ şekilde yemesiyle tanınan Bear Grylls, bu telefon için oldukça iyi bir pazarlama aracı.

Kyocera markasının ürettiği Tough DureForce isimli akıllı telefon Military Standart 810G ve IP68 sertifikalarına sahip. Yani oldukça sağlam bir telefon. 180 cm derinlikte suyun altında 30 dakika kalabiliyor ve su geçirmiyor. Burada önemli olan nokta şu suya dayanıklı değil tamamen su geçirmiyor. Bunun yanı sıra yüksekten düşmelere karşı dayanıklı. Sıcak, soğuk, nem, titreşim, basınç gibi son derece zorlayıcı koşullara karşı özel olarak geliştirilmiş bir ürün. Metal kasa yapısına sahip olduğunu söylemeye gerek bile yok.

en-dayanikli-android-telefon-Kyocera-DuraForce-3

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip olan cihaz Snapdragon 400 işlemciye sahip. Bu işlemci 4 çekirdekli ve çekirdek başına 1.4GHz hıza sahip. 2GB sistem belleği, 4.5 inç boyutunda ve 720p çözünürlükte ekran gibi özelliklere sahip. Cihaz 16 GB ve 32 GB depolama alanı seçenekleriyle satılıyor. İçerisinde yer alan pil ise 3.100mAh gücünde. Snapdragon 400 işlemci kullanan akıllı telefonlar arasında en yüksek pil kapasitesine sahip olan ürün şimdilik bu. Yani oldukça uzun bir kullanım süresi vaad ediyor.

Kyocera Tough DureForce, şimdilik sadece Amerika’da ve kontratlı olarak satılıyor. Operatör aracılığı ile iki yıl kontratlı şekilde satın alınabilen cihaz için sadece 99 Dolar ödenmesi gerekiyor. SIM kilitsiz ve kontratsız şekilde de yakında satışa çıkacağını tahmin ediyoruz. Bear Grylls ile çekilen reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.