Ana sayfa Soru - Cevap eSpor Nedir?

eSpor Nedir?

PAYLAŞ

Elektronik Sporlar (eSpor), Çoğunlukla İnternet’in gereksinimi ile Bilgisayar ve Oyun konsollarıyla yapılan, hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektiren spor olarak tanımlanabilir.

Elektronik Sporların bugüne kadar yaygınlaşması ve ilgi çekmesinin sebebi İnternet’in daha çok yaygınlaşıp, daha çok kullanılması, oyunların gelişimi ve İnternet üzerinden oyun turnuvalarının yapılması, kafelerde LAN (Yerel Ağ) ile arkadaşlarca oyun turnuvası yapılması Elektronik Sporların yaygınlaşmasınada etkisi olmuştur.

spor-nedir-yazi-ici

Günümüzde bir çok Oyun Şirketleri Elektronik Sporlara büyük yatırım yaparak bir çok oyuncu kitlesini hedef haline getirmeye çalışıyor. Ülkemizde Elektronik Sporların hem gelişmesine katkı sağlayan hem de yatırım yapan firmalardan Riot Games Türkiye’yi ele alıyoruz.

 

Riot Games Türkiye’nin 2014 Yılında Ülker Sports Arena’da gerçekleştirdiği turnuvada organizasyon alanında 10.000 Kişi, İnternet üzerindende 50.000 Kişinin izlemesiyle gerçekleşti.Bu istatistiklere baktığımız zaman Elektronik Sporların ne kadar çok ilgi çektiği ve gittikçe büyüdüğünü görüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.