Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’da Coştuk! Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz Olacak!

Twitter’da Coştuk! Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz Olacak!

PAYLAŞ
Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz

Fransanın simgesi haline gelen Eyfel kulesi hakkında Euro 2016 özel etkinlik gerçekleşeceği duyuruldu. Twitter’da Coştuk! Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz Olacak!

Euro 2016’nın gelmesi ile beraber futbol heyecanı yeniden alevlendi. Futbol heyecanına bir de Fransa – Romanya maçı ile açılışta en çok konuşulan konu : Eyfel Kulesinin rengi eklendi. Daha öncesinde Twitter tarafından düzenlenen futbol serüvenine ortak olarak, Euro 2016’daki ülkelerle ilgili tweet atıldığında ülke bayrağının ikonu çıkmasını sağlamıştı.

#TUR ya da #BizBittiDemedenBitmez taglarini tweet attığınız da tweetinizin yanında Türkiye bayrağı yer alacak. Aynı zamanda Turnuva boyunca Fransa’nın aldığı karar da oldukça güzel. Turnuvaya ev sahipliği yapa Fransa, Euro 2016 boyunca her gün maç sonrasında en fazla destek gören ülkenin rengini Eyfel Kulesine ekleyecek. Türkiye en çok tweet attığında Eyfel kulesi  Kırmızı – Beyaz renklere bürünecek.

Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz Olacak!

Ülkece haberi alır almaz, Twitter adeta tweet akımı başladı #TUR ve #BizBittiDemedenBitmez hashtaglerine toplamda 400 binden fazla tweet atıldı. OrangeSponsorYou tarafından düzenlenen Eyfel kulesi renkleri etkinliğinde böyle giderse her gün ülkemizin renkleri eyfel kulesini süsleyecek.

Eyfel Kulesi Kırmızı BeyazBu tarz durumlarda ülkece seferber olup tek yumruk olmamız ile beraber 24 saat içerisinde 400 bine yakın tweet atıldı.

Fransa tarafında Türkiye ile politik durumlar sonrası, Eyfel kulesinin kırmızı – beyaz yapılıp yapılmayacağı konusunda da şüpheler yer alıyor. Atılan Tweetlerin sıralamalarına bakacak olursak şu şekilde bir sıralama var ;

Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz

Ülkemizin hashtagi #TUR tagına 24 saat içerisinde 400 bine yakın tweet atılması ile diğer ülkelerin önüne geçti ve sıralamada ilk sıraya yerleşti. Türkiye’yi takip eden Fransa da kendi rengini Eyfel kulesinde görmek istiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.