Ana sayfa Sosyal Medya Facebook 19 Mayıs’ı Unutmadı! Google Yine Unuttu!

Facebook 19 Mayıs’ı Unutmadı! Google Yine Unuttu!

PAYLAŞ

Bu zamana kadar ki özel günlerin neredeyse tümünde Doodle oluşturan Google unuttu, Facebook 19 Mayıs’ı Unutmadı! 19 Mayıs’a Özel kutlama mesajı yayınladı.

Özel günler için anasayfasında logo vs. değiştirerek, Doodle’lara yer veren Google geçen yıl olduğu gibi bu yılda 19 mayısı unuttu. Google geçtiğimiz yıl Türkiyedeki kullanıcılarından oldukça fazla tepki almıştı ki sosyal medya da Google’ın bu hareketi oldukça fazla konuşulmuştu. Her özel güne, Doodle ile logoya renk veren firma, 19 Mayısı yine unuttu ve bu yıl da herhangi bir Doodle hazırlamadı.

Facebook 19 Mayıs’ı Unutmadı

Google’ın sergilediği davranış bu yıl da bir çok kullanıcıdan tepki topladı. Özellikle de Twitter’da bu konuya değinen bir çok kullanıcı varken Facebook 19 Mayıs’ı Unutmadı ve facebook.com’a Türkiye’den giriş yapan kullanıcılar 19 mayıs kutlamasıyla karşılaştı. Bugün 19 mayıs! Bugün bayrağımızı dalgalandırarak Atatürk’ün Samsun’a çıkışını kutluyoruz şeklindeki bir resimle kullanıcıların karşısına çıkan Facebook 19 Mayıs’u Unutmadı ve Gençlik ve Spor bayramına özel böyle bir jest yaptı.

Türkiyedeki kullanıcıların beğenisini toplayan Facebook, özel gün hassasiyeti konusunda Google’dan bir tık daha ileriye gitmiş oldu.

19 Mayıs – Gençlik ve Spor Bayramının Önemi

Türkiye Cumhuriyeti tarihi için önemli bir gün olan 19 Mayıs, her yıl Atatürkü anma, Gençlik ve Spor bayramı olarak kutlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basması ile beraber Türk bayrağı dalgalandırılıp, itilaf devletlerinin işgallerine karşılık, Kurtuluş Savaşını başlatmıştı. 19 Mayıs 1919’da başlatılan bu hareket, Türk tarihinde önemli bir yer edindi. İlk olarak 24 Mayıs 1935 tarihinde kutlanan 19 Mayıs, Beşiktaş’ın önderliğinde Fenerbahçe’nin stadında kutlanmış, Galatasaray ve Fenerbahçeli futbolcuların katılımı sonrasında da “Spor Bayramı” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Atatürk, bugünü gençlere armağan etmiştir. Alınan önemli kararlar ve destansı bir savaş sonrasında her yıl 19 Mayıs tarihinde Gençlik ve  Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.