Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook’un Hedefi 5 Milyar Aktif Kullanıcı

Facebook’un Hedefi 5 Milyar Aktif Kullanıcı

PAYLAŞ

Neredeyse hepimizin sıklıkla giriş yaptığı, Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinden Facebook’un Hedefi 5 Milyar Aktif Kullanıcı sayısına ulaşmak.

Sosyal Medyaların günümüzdeki yeri oldukça fazla, neredeyse artık her evde internet var ve bu internette zamanımızın bir çoğunu sosyal mecralarda harcıyoruz. Daha önceden 2016 yılında Facebook’ta çok şeyin değiştiği haberini sizlerle paylaşmıştık. (Facebook 12. Yılını Kutluyor Haberi) Geçtiğimiz günlerde Facebook’un genç CEO’su Mark Zuckerberg bir takım analiz sonuçlarını basınla paylaştı. Facebook’un kurulduğundan bu yana analizlerine bakıldığı zaman, hedef oldukça büyük.  2030 yılında Dünya Nüfusunun %60’ının facebook’u kullanmasını hedefleyen şirket, vaktinin bir çoğunu bu amaç doğrultusunda harcıyor. Aynı zamanda yeni girişimler de bu doğrultuda oluyor.

Facebook’un hedefine ulaşabilmesi için, büyük bir ivme yakalaması gerekiyor, Afrika, Hindistan, Çin ve Orta Doğu’ya interneti çok daha yaygın bir hale getirecek olan girişim : Internet.org ile beraber mülteci kamplarına bile internet gidecek ! Güneş enerjisi ile çalışan ve internetin yaygın olmadığı alanlara interneti götürecek olan uçaklar konusunda Facebook son 2 yıldır büyük ölçüde zaman harcıyor. Ve 2030 yılına kadar planlandığı gibi giderse eğer, internetsiz yerlere bile internet gidecek, Facebook kullanımı daha da arttırılacak. Şirketin Ceo’su Mark Zuckerberg : “Biz tüm dünyadaki hükümetler ve farklı şirketler ile anlaşmalar yapıyor, işbirliği içerisinde hedefimize ulaşmak istiyoruz. Herkesin birbiri ile iletişim kurması adına çalışmalar yapıyoruz” ayrıyetten bu sözlerine 12. yılını kutlayan Facebook’un 2030 yılında 5 milyar aktif kullanıcıya ulaşabileceğini de ekledi. Şirketin büyük girişimlerinden biri olan internet.org’i tanıtan bir video ;

Tüm dünyada yankı uyandıran internet.org girişi ile beraber, dünyada insanlar internete erişim sağlayabilecek, internetsiz her yere insansız hava araçları ve güneş enerjisi ile internet gidecek. 2030 yılına kadar bu hızla çalışmalar devam ederse, hedeflenen olucak. Ve 2030 yılında dünya nüfusunun %60’ı Facebook’u kullanıcak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.