Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği Getirdi

Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği Getirdi

PAYLAŞ
Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği

Günümüzde milyonlarca kullanıcısıyla zamanımızın çoğunu harcadığımız Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği Getirdi! Bu özellik nasıl kullanılacak? Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği hakkında detaylar bu haberimizde.

İnternetin en önemli mecralarından sosyal medya devi Facebook’ta değişimler devam ediyor. Facebook sosyal ağ olmayı bir kademe daha arttırarak, rakiplerine göre kullanıcılarının isteklerine daha uygun bir hale getirmeyi amaçlıyor.

360 derece videoları görüntülemeye imkan veren Facebook, bu güncellemesi sonrasında 3D videolarla kullanıcılarından tam destek aldı. Sanal gerçeklik sistemlerine büyük yatırımlar yapan Facebook geçtiğimiz ay düzenlenen F8 konferansında da bu sistemlere özel bir kamera olan : Facebook Surround 360‘ı tanıtmıştı.

17 Adet lens ile birlikte 4K-6K ve 8K’ya kadar çekim kalitesi sunan Surround 360, böylelikle 3D Sanal gerçeklik sistemlerine uygun içerikler hazırlamaya da olanak sağladı. Facebook’un 360 Derece video ve sanal gerçeklik ile ilgili çalışmalarından sonra şimdide Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği gündemde.

Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği Getirdi!

Sızdırılan haberlerden sonra Mark Zuckerberg tarafından yapılan resmi açıklama da Facebook 360 derece videolar ile kullanıcılarını bir hayli memnun etmiş, 360 derece fotoğraf desteğini sunacağını da bildirmişti. Akıllı telefonlara özel geliştirilen bir sistemle, Facebook’ta artık 360 derece fotoğraf yükleyebilecek bunun yanı sıra fotoğrafları görüntüleyebileceksiniz.

Panoramik fotoğrafları görüntülemeye imkan veren Facebook, bu sistemin kullanımını ise kolay bir şekilde açıklıyor eğer 360 derece bir fotoğrafı görüntülemek isterseniz tek yapmanız gereken şey parmağınız ile üzerinde gezmek. Akıllı telefonlar sayesinde ya da 3. parti yazılımlar ile çekilen panoramik fotoğrafların da görüntüleneceği Facebook artık 360 derece sistemlere verdiği önemi bir kez daha kanıtlamış oldu.

Facebook 360 Derece Fotoğraf Özelliği ile olarak Mark Zuckerberg tarafından denendi ve ilk gönderi de bu sayede yayınlandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.