Ana sayfa İnternet Facebook Aylık Aktif Kullanıcı İstatistiklerini Yayınladı

Facebook Aylık Aktif Kullanıcı İstatistiklerini Yayınladı

PAYLAŞ

Kurulduğu günden bu yana internet kullanım alışkanlıklarını değiştiren Facebook, 2014 yılı içerisinde kullanıcı istatistiklerini aktardı. Dünyanın en büyük sosyal ağı konumunda olan Facebook, yaptığı satın alımlar ve yeni özellikleri ile her geçen gün internetin vazgeçilmez bir unsuru olma yolun ilerliyor.

Çeşitli analiz ve araştırma şirketleri tarafından daha önceki başarısız sosyal platformlarla karşılaştırılan ve çöküşünün yaklaştığına dair haberler yapılan Facebook, olumsuz yöndeki tüm beklentileri boşa çıkardı. Geçtiğimiz yıla oranla aktif kullanıcı sayısında %14’lük bir artış gösteren Facebook, aktif mobil kullanıcı kitlesini de %29 oranında artırmış durumda.

Mobil ve masaüstü platformlarda toplamda 1.35 milyar aktif kullanıcıyı bünyesinde barındıran Facebook, pek yakında Çin’in nüfusunu geçecek gibi görünüyor. Dünya nüfusunun neredeyse %25’i yani dünya üzerindeki her 4 kişiden 1 tanesi Facebook’u aktif olarak kullanıyor. Bu sayı içerisinde aktif olmayan kullanıcılar yer almıyor. Aktif olmayan kullanıcılarla birlikte düşünüldüğünde rakam çok daha yükseğe çıkabilir.

facebook-aktif-kullanici-sayisi

1.35 milyar kullanıcının %90’lık bir kesimi Facebook’u hem masaüstü hem mobil platformlardan kullanıyor. Yani Facebook’un kullanıcı kitlesinin sadece %10’u mobil platformlardan giriş yapmıyor. Bu rakamın böylesine yüksek çıkmasındanki en büyük etken tabii ki akıllı telefon ve tablet bilgisayarların yaygınlaşması.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.