Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook Beğen Tuşu Yenilenerek Emojiler ile Desteklendi

Facebook Beğen Tuşu Yenilenerek Emojiler ile Desteklendi

PAYLAŞ

Kurulduğu günden bu yana tek değişmeyen yeri Beğen tuşuydu ! Ancak Facebook Beğen Tuşu Yenilenerek Emojiler ile Desteklendi

Facebook’un beğen tuşu yıllardır aynıydı, artık facebook’un bir simgesi haline gelen bu beğenme tuşları, yenilendi ve 2016 yılında farklı bir konsept ile kullanıcıların karşısına çıktı. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz saatlerde verdiği bir haberle, artık beğenme tuşunun yerine, yeni tuşların geleceğini belirtti. Facebook’un yıllardır simgesi haline gelen “Beğen” butonu kurulduğu günden bu yana ilk defa değiştirildi. Yıllardır aynı olan beğen butonu, 2015 yılında testlerine başlanan emoji beğeni butonları, nihayet Facebook’ta yer aldı. Artık yeni beğen tuşunun yanı sıra, “Muhteşem“, “Hahaha“, “İnanılmaz“, “Üzgün“, “Kızgın” seçenekleri de yer alıyor. Yani toplamda 6 seçeneğin bulunduğu butonlar insanların kendini daha iyi ifade etmesi adına tasarlandı. Buton yerine emojiler ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan Facebook böylelikle iletişimi de kolaylaştırmış olacak.

Facebook’un Yeni Beğen Butonu Nasıl Kullanılır ? 

Yıllardır alıştığımız gibi, beğen butonu yine yer alacak aslında. Ancak farklılık, bu beğen butonunun üzerine geldiğimizde meydana çıkan emoji durumları. Bu özelliği kullanmanız için tek yapmanız gereken herhangi bir durum vs. ‘de beğen butonunun üzerine tıklamak. Böylelikle durum sahibine 6 farklı durumdan birini bildirebilirsiniz.

deneme1Bu zamana kadar paylaşımlara sadece yorum atıyor, beğeniyor yada paylaşabiliyorduk. Ancak bu özellik ile beraber kullanıcılar kendini daha iyi ifade edebilecek. İnsanoğlunun en büyük problemlerinden biri olan zaman sorunu da böylelikle ortadan kalkacak. Örneğin bir paylaşımın muhteşem olduğunu yazmak yerine muhteşem emojisine tıklamak yetiyor. İnternette en çok zamanımızı harcadığımız mecralardan birisi de hiç şüphesiz ki, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar. Bu tarz sosyal ağlarda bu tarz yeniliklerin yapılması hem zaman kazanmak, hemde iletişimi kolaştırmak adına oldukça iyi olacaktır diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.