Ana sayfa Android Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlara Geldi!

Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlara Geldi!

PAYLAŞ
Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlarda

Uzun zamandır merakla beklenen güncellemelerden bir tanesi sonunda yapıldı. iOS Cihazlardan sonra Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlarda!

iOS’da iPhone cihazlar için yaklaşık 1 aydır karşımıza çıkan Facebook canlı yayın özelliği, iOS’dan sonra şimdide android cihazlara geldi. Facebook’un ilk başlarda testlerini yapıp daha sonrasında ise iOS cihaz sahiplerine yeni özelliği getiren Facebook şimdilerde Android cihazlara özelliği getirdi. Canlı yayın özelliği ilk olarak iOS cihazlara geldi ve bölgesel olarak çalışıyordu. İlk aktif edilen bölge ABD olduktan sonra yavaş yavaş yayılmaya başladı.

Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlara Geldi!

Aradan geçen 2 ay gibi bir süre sonrasında nihayet beklenen güncelleme Android cihazlara ve ülkemize geldi. Facebook tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Facebook’un son güncellemesini yaptıktan sonra Facebook canlı yayın yapma özelliğinin cihazınıza geleceğini göreceksiniz. Canlı yayın yapmak için Facebook uygulamasında durum paylaşım alanına tıklayarak, canlı yayına geç seçmelisiniz. Daha sonrasında başlık vs. girerek canlı yayın açabiliyorsunuz. Tabii internetinizin canlı yayın için yeterli hızda olması gerekiyor.

Canlı yayın özelliğine şu anda baktığımız da bir çok kullanıcı yayın yapmaya başlamış bile. Facebook’un tek olma politikası ile birlikte Periscope kullanıcılarını da kendi bünyesinde barındırmak istemesi sonucunda Canlı yayın yapma özelliğinin getirildiğini biliyoruz. Periscope kullanımını ne derece etkiler bilinmez. Ancak doğrulanmış bir sayfa ya da farklı bir bölgede olmak gibi bir kayde aranmadan canlı yayın yapabiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.