Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlarda !

Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlarda !

PAYLAŞ

Uzun zamandır beta çalışmaları yapılan ardından da sadece iOS cihazlara getirilen Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlarda yer alacak. 

Yeni özellik ile beraber Android işletim sistemine sahip cihazlarda canlı yayın yapabilirsiniz. Dünyanın en büyük sosyal ağı ve aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden olan Facebook’ta yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde like butonunu kaldırarak, yerine emojiler ile 6 farklı buton getiren Facebook şimdilerde ise Canlı yayın özelliğini Android platformunda sundu. Başlangıçta sadece iOS cihazlar ve Birleşik Devletler de kullanılan bu özellik kısa bir süre sonra bir çok ülkeye gelecek diye söylenmişti. Öyle de oldu.

Yapılan açıklama sonrasında, kullanıcıların denemesi ve beta çalışmaları sonrasında Android cihazların yanı sıra şu anda 30’a yakın ülkede de canlı yayın yapma özelliği açık hale getirildi. Diğer canlı yayın servislerine göre daha kaliteli bir hizmet vermeyi planlayan Facebook, böylelikle canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıları da kendi bünyesine katacak. Hem kaliteli bir hizmet, hemde kullanıcılarında artış sağlayacak.

Facebook Canlı Yayın Özelliği Kullanıcılara Ne Sağlayacak ?

Bu zamana kadar birçok canlı yayın platformunu gördük. Bu platformlar da çoğu zaman canlı yayın yapan kullanıcılar ile karşılaştık. Ancak dünyanın en büyük sosyal Ağı Facebook’ta canlı yayın özelliği bulunmuyordu. Böylelikle canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar farklı platformlarda bu isteklerini gideriyordu. Facebook’a canlı yayın özelliğinin getirilmesi ile beraber kullanıcılar sosyal ağda, takipçilerine, arkadaşlarına hitap edebilecek. Özellikle de tanınmış kişiler, büyük sayfaların bu özelliği kullanması, Facebook’un ile beraber kullanıcıların ihtiyacı da giderilmiş olacak.

Facebook Canlı Yayın Özelliği Android Cihazlarda yer alarak, hem kullanıcılarına bu hizmeti kendi bünyesinde verecek. Hemde kullanıcıların farklı platforma yönelmesini engelleyecek. Canlı yayın yapmak için farklı platform arayan Facebook kullanıcıları, kullandıkları platformdan ayrılmadan hem hedef kitlesine hitap edebilecek, hem de iletişimi daha da kuvvetlendirmiş olacak.

Facebook Canlı Yayın Özelliği Ülkemizde Aktif mi ?

Android platformunda canlı yayın yapmak isteyen sadece ABD’deki Facebook kullanıcıları yapabilecek. İlk olarak ABD’de kullanılacak olan canlı yayın daha sonrasında ise farklı ülkelerde yayılacak. Android kullanıcılara gelen bu özellik kısa zaman sonra iOS’da olduğu gibi daha fazla yaygınlaşacak. Bu özellik henüz ülkemiz de sadece iOS cihazlarda kullanılıyor. Facebook’un Android cihazlarda yaptığı testler tamamen biter ve hizmet kaliteli bir şekilde bu platformda da devam ederse, kısa zaman sonunda ülkemize de gelecek.

ABD’de yaşayan kullanıcıların facebook uygulamasını güncellemesi ile beraber Android kullanıcıları bu özelliğin aktif olduğunu görecektir. Ülkemiz de bu özellik yaygınlaşırsa, bizim ülkemizdeki Facebook uygulamasına da güncelleme gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.