Ana sayfa Dünyadan Facebook Donald Trump’ı Engelledi mi?

Facebook Donald Trump’ı Engelledi mi?

PAYLAŞ

Amerika Birleşik Devletlerinde yeni başkan için seçim çalışmaları başladı. Donald Trump’da bu seçim de aday oldu. Peki, Facebook Donald Trump’ı Engelledi mi?

ABD’de başkanlık yarışı devam ediyor. ABD Başkan adayı Donald Trump, her geçen gün farklı bir haberle karşımıza çıkıyor. Son olarak Facebook’un genç kurucusu Mark Zuckerberg ile yaşadığı gerilimle gündemde yer alan Trump, ABD’de Barrack Obama’nın koltuğuna oturmak için türlü türlü kampanyalar yapmaya devam ederken, Facebook cephesinden Donald Trump hakkında açıklama geldi.

Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook’ta ABD’de ki seçime dahil olup olmayacağı tartışmaları devam ederken, Facebook tarafından yapılan açıklamalar da, bu sene seçime dahil olmayacakları belirtildi. Dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısı ile dudak uçuklatan Facebook’un özellikle de bu seneki seçim çalışmalarına dahil olmaması, Donald Trump başta olmak üzere, adayların seçim çalışmalarını engelleyebilir.

Facebook Donald Trump’ı Engelledi mi 2

Facebook Donald Trump’ı Engelledi mi?

Bu konuda Facebook çalışanlarının şirketin genç CEO’su Mark Zuckerberg’e sormak istediği sorulardan birisi basına sızdırıldı. Zuckerberg’in çalışanları, “Facebook’un Donald Trump’ın başkan adaylığını engelleme konusunda herhangi bir sorumluluğu var mı?” sorusu, çalışanlar tarafından en çok sorular soru olmuş.

Mark Zuckerberg, tüm sorulara karşılık kendi resmi hesabında, isim vermeden Donald Trump’a şu sözleri paylaştı: “Duvar örmekten, insanları yaftalamaktan söz edenlere sesleniyorum. Korku içinde söylenen bu sözler, ifade özgürlüğüne, göçmenlere ve internette karşı çıkmaktır!”

Bakalım Donald Trump ve Facebook arasındaki bu gerginlikte son nokta nereye varacak. Umarız ki fazla büyümeden, olay tatlıya bağlanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.