Ana sayfa Editörden Facebook Messenger Sohbet Botları Duyuruldu!

Facebook Messenger Sohbet Botları Duyuruldu!

PAYLAŞ

Facebook geçtiğimiz saatlerde düzenlediği F8 geliştiriciler konferansında, önemli bilgiler verilirken, Facebook Messenger Sohbet Botları Duyuruldu!

F8 konferansında Facebook’un gelişimi ve geliştiricilere karşı sağlanan avantajlardan bahsedilirken aynı zamanda Facebook’a gelecek yeni yeniliklerden de bahsetti. Konferansta Facebook 360 kamerasından sonra Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması Messenger’a dahil edilecek olan Facebook Messenger Sohbet Botları Duyuruldu!

Facebook’un yapay zeka konusunda yaptığı çalışmaları biliyoruz. Daha öncesinde Messenger’da bilgisayara karşı oynayabileceğimiz santranç vs. bulunuyordu. Bu konferansta bunların yanı sıra artık yeni yapay zeka sohbet botlarının geleceği belirtildi. Yapay zekanın önemini anlayan dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, yapay zeka sohbet botlarını getirerek insanların ulaşmak istediği bazı bilgilere ve günlük işlere yardımcı olmasını sağlayacak.

Facebook Messenger Sohbet Botları Herkese Açık!

Facebook Messenger Sohbet Botları ile yapılabilecek işlemlerden bahseden yetkililer, şu an için haber başlıklarını sorabileceğimizi, hava durumunun nasıl olduğuna karşılık cevap alabileceğimizi belirtti. Ayrıca geliştirilmesi ile beraber sipariş verebilecek, karşımızda herhangi bir gerçek kişi olmadan tüm işlemleri yapabilecek. Bugün itibari ile tüm Facebook kullanıcılarına sunulan bu özellik geliştirilirse, Apple’ın Akıllı asistanı Siri ya da Microsoft’un akıllı asistanı Cortana gibi bir çok işlemi bizim yerimize yapabilir.

Yapay zekanın tüm dünya da yaygın bir hale gelmesi adına Facebook Messenger’a getirilen bu özellik, hem insanların yapmak istedikleri işlemleri basit bir şekilde halledip zamandan tasarruf sağlayacak, hem de aslında gündelik istekleri yerine getirebilecek. Şu anda sadece İngilizce dili ile çalışacak bu sohbet botları, yakında farklı dillerde de destek verecek. Ayrıca hava durumu gibi bölgesel konular da tüm ülkere kısa bir süre içerisinde yayılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.