Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook Messenger’a Sesli Grup Arama Özelliği Geldi!

Facebook Messenger’a Sesli Grup Arama Özelliği Geldi!

PAYLAŞ

Popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’a Sesli Grup Arama Özelliği Geldi! Artık toplam 50 kişiye kadar aynı anda görüşme yapabileceksiniz.

Facebook tarafından bugün yapılan açıklama ile beraber, popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger ile artık aynı anda 50 kişiye kadar grup araması yapabilirsiniz! Son zamanların en popüler mesajlaşma servisi Messenger her geçen gün daha da geliştiriliyor. Facebook, kısa zaman önce grup arama özelliğini duyurdu.

Facebook Messenger’a Grup Sesli Arama Özelliği Geldi!

Yeni özelliği anlatan Facebook Messenger ekip lideri David Marcus, grup sohbetleri ile beraber insanlar farklı fikirleri aynı anda beyan edebilecek. Ayrıca, yeni güncelleme ile beraber herhangi bir kişi ile yaptığınız görüşmenin yanı sıra, arama ekranında çıkan + simgesine dokunarak, 50’ye kadar konuşmacı ekleyebileceksiniz.

Yeni güncelleme ile beraber sadece 50’ye kadar kişi ile sesli görüşme yapabileceksiniz. Ancak ilerleyen zamanlar da Google Hangouts’da olduğu gibi, kullanıcıları ekleyerek, videolu görüşme de yapabileceğimiz iddiaları da mevcut.

facebook messenger 2

Facebook Messenger’ın Aylık 900 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu ve bu kullanıcıların farklı kitlelerden oluştuğunu düşünürsek örneğin bir toplantı yapılmak istendiğinde, kolay bir şekilde yapılabilir. Ya da bir konuda fikir alışverişi yapmak istediğiniz de arkadaşlarınızla aynı anda sesli görüşme yapabilirsiniz.

Facebook Messenger’da Grup Araması Nasıl Başlatılır?

Grup araması yapmak için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Facebook Messenger arayüzünde konuşma başlatmak istediğiniz bir gruba girin, daha sonrasında ise arama simgesine dokunun. Böylelikle gruptaki arkadaşlarınız kabul ederse, grup arama özelliğini aktif etmiş olursunuz. Bunun dışında, herhangi biri ile konuşurken çıkan + simgesine dokunarak ise, sesli sohbete, yeni birilerini daha dahil edebilirsiniz.

Grup Arama Özelliği Ne Zaman Aktif Olacak?

Yeni özellik için geri sayım başladığını söyleyebiliriz. Şu anda güncelleme için herhangi bir dosya vs. indirmenize gerek yok. Facebook sunucuları üzerinden güncelleme yapabilir. Ancak, güncelleme gelirse ki, iOS ve Android marketten yeni güncellemeyi kurduktan sonra, aktif edebilirsiniz.

Şu anda bir çok ülkede aktif hale gelen Grup çağrı özelliği, kısa zaman sonunda ülkemizde de aktif olacak, böylelikle aynı anda 50 kişiye kadar sesli görüşme yapabileceğiz.

Facebook Messenger’ın her geçen gün daha da geliştiğini görüyoruz. Umuyoruz ki, yeni güncelleme sonrasında Konferans sistemi de gelir ve video arama için de bu şekilde bir sistem geliştirilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.