Ana sayfa Oyun Facebook Oyun Platformu Gameroom Yayınlandı!

Facebook Oyun Platformu Gameroom Yayınlandı!

PAYLAŞ
Facebook Oyun Platformu Gameroom

Oyun alanında uzun vadeli çalışmalar yapan Facebook Oyun Platformu Gameroom Yayınlandı! İşte Masaüstü oyun platformu Gameroom ve detayları.

Facebook uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü yeni oyun platformunu duyurdu. Bilgisayarlar için hizmete sunulan Gameroom isimli uygulama, kısa sürede sosyal medya devinin gündemine oturmayı başardı. Facebook tarafından başarılı bir şekilde tasarlanan uygulama, bilgisayar platformunda oyun severlerin karşısına çıkıyor.

Bir zamanlar mobil oyunlar için bile uğrak yer olan Facebook ciddi adımlar attığını düşünürsek, zamanla bir çok oyun platformuna rakip olabileceğini söyleyebiliriz.

Facebook Oyun Platformu Gameroom Yayınlandı!

Aslında firma, bu konu ile ilgili bir departman oluşturarak oyunculara hizmet vereceğini duyurmuştu. Ardından uzun bir süre sessizliğini koruyan Facebook nihayet oyun platformu Gameroom’u kullanıcılarına sundu.

Facebook Oyun Platformu Gameroom internet sitesinde “Nişancı oyunlarından stratejiye, inşaat oyunlarından tombalaya kadar aradığın oyunu PC’de oyun deneyimi için tasarlanmış Gameroom’da bulacaksın.” şeklinde tanıtıldı.

Gameroom nedir?

Facebook tarafından oyun severlerin karşısına sunulmuş, bilgisayarlar için oyun platformudur. Gameroom aracılığıyla bir çok oyunu oynayabilir, başarımlar kazanabilirsiniz. Facebook kullanılarak oynanan bir çok oyun, artık Gameroom aracılığıyla bilgisayarınızda da oynanabilir hale geldi.

Gameroom nasıl kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay. Şuradaki bağlantı aracılığıyla Gameroom programını indirmeniz yeterli. Şu anda çok fazla oyun olmasada bir kaç ay içerisinde fazlasıyla gelişecek. Programı indirdikten sonra, Facebook aracılığıyla giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında Facebook’da oynadığınız oyunları sağ tarafta görebilmek mümkün. Ayrıca platforma eklenen tüm oyunlar da anasayfada yer alıyor.

Oyunlara tıkladıktan sonra oyunun türüne göre indirme yapmak gerekiyor. Bu indirme 100-500 MB’lara kadar çıkabiliyor. Çok gelişmiş oyunlarda

Aslında Gameroom’un kuruluş amacı sadece Facebook’daki değil, bir çok platformdaki oyunları burada toplamak. Valve’nin Steam platformu gibi bir platform olması amaçlanıyor. Bu konuda Facebook destekli reklam çalışmaları ve bütçe çalışmalarına başlandı bile.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.