Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Work Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook Work Nedir? Nasıl Kullanılır?

PAYLAŞ
Facebook Work Nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat özelliğini instagrama uygulayarak bir darbe vuran Facebook yeni projesiyle Linkedin’e de bir darbe vurabilir. Facebook Work Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook’un popüler sosyal ağları geride bırakma amacını hgepimiz biliyoruz. Adeta sosyal alemin kralı olmak isteyen Facebook bu doğrultu da büyük adımlar atıyor. Facebook satın aldığı instagram’dan sonra Snapchat’in en büyük özelliğini instagrama getirmişti. Facebook Bu Sefer Linkedin’i Yok Etme Planları Yapıyor! Bu planlar dahilinde projesi gün yüzüne çıktı.

İnstagram hikaye modu özelliği ile bir çok kullanıcı Snapchat tarafından instagrama doğru kaydı. Facebook böylelikle egemenliğini daha da arttırdı. Tüm sosyal ağlar arasında daima zirve de olmak isteyen şirket büyüme planları arasına rekabeti arttırmayı ilk sıraya eklemiş görünüyor. Yapılan tüm çalışmalar Facebook’un daima ilerlemesini sağlıyor.

Facebook Work Nedir?

Facebook Work, kullanıcıların profesyonel iş ve kariyer ortamlarının paylaşıldığı sosyal internet sitesidir. 2016 yılında faaliyetlerine başlayan Facebook Work, iş ve kariyer dışında popüler iş kaynaklarından birisi olarak sektörlere katkı sağlamaktadır.

Kullanımı oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey work.fb.com adresine girmek ve daha sonrasında Get Started butonuna basmak. İş mail adresinizle kayıt olduktan sonra Work sistemine giriş yapmış oluyorsunuz. Şu an için sistem hala test ediliyor. Kayıt olurken neden sisteme dahil olmak istiyorsunuz? sorusunu yanıtlamanız gerekiyor. Testlerin bitmesi ile beraber sistem açıldığında firma / çalışan olarak dahil olabiliyorsunuz.

Facebook’dan Linkedin’e Büyük Darbe!

Linkedin tarzı bir sistemle kullanıcıları kendi tarafına çekmek isteyen Facebook at Work isimli projesini açıkladı. Üstüne üstlük tanıtımı için de bir sayfa hazırladı. Yani gizli proje felan değil. Resmi tanıtımları henüz yapılmasa da Facebook tarafında giriş yapmak mümkün.

Reklamların yapılması ve Facebook kullanıcılarının yönlendirilmesi ile beraber sektör de büyük değişiklikler olabilir. Her ne kadar Snapchat tarafındaki kan kaybı sonrasında sessizliğini korusa da, Mark Zuckerberg rekabet yerine yok etmeyi seçmiş gibi duruyor.

2s

Linkedin’e oldukça benzer özellikte ki projeye ulaşmak için şuradaki linke tıklayabilirsiniz. Kullanıcıların iş hayatındaki akışı canlı tutması adına çalışmalar yapan şirket Work platformuyla başarılı adımlar atabilir. Kullanıcı sayısına baktığımız zaman ilerleme konusunda gayet iddialı olan Facebook, Linkedin platformunu da bu hamlesiyle yavaş yavaş yok edebilir.

Snapchat tarafında her ne kadar belli edilmese de oldukça büyük bir kan kaybı var. Bu olay sonrasında aynı durumda Linkedin’e de gelebilir. Lakin facebook kullanıp Linkedin’de takılan kişiler Facebook’un kendi platformunu kullanmayı tercih edecektir. Bu da Facebook için oldukça yeterli kullanıcı sayısı demek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.