Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook Yılbaşı Kartı Oluşturmayı Aktif Etti!

Facebook Yılbaşı Kartı Oluşturmayı Aktif Etti!

PAYLAŞ
Facebook Yılbaşı Kartı Oluşturmayı Aktif Etti

Geleneksel hale gelmiş olan Facebook kutlamaları arasında yer alan Yılbaşı için yeni özellik devreye girdi. Facebook Yılbaşı Kartı Oluşturmayı Aktif Etti!

Her yıl olduğu gibi geleneksel hale gelen Facebook Yılbaşı kutlamaları da aktif edilmeye başladı. Facebook geçtiğimiz yıl yeni yılda sevdiklerinizle paylaşabilmeniz adına videolar oluşturmanızı sağlıyordu. Yeni yıla kısa zaman kala, yepyeni özellikler Facebook kullanıcıları için aktif edildi. Ancak bu yıl, geçen yıla göre biraz daha farklı bir kutlama karşımıza çıkıyor. Geçen yıl video oluşturmamıza olanak sağlayan Facebook, bu yıl geçmişten gelen bir gelenek, kartpostal hazırlamamıza imkan sağlıyor.

Yeni getirilen özellik ile beraber Facebook ekibinin sürprizi var! Bu özellik ile beraber hem eskileri hatırlatıyor, hem de yeni yılda sevdiklerimize paylaşmamızı sağlıyor. Facebook yeni yıl için kartpostal oluşturmamıza imkan veriyor. Ancak bunu nasıl yapabilirim diye soruyorsanız, onu da kısaca anlatalım.

Facebook Yılbaşı Kartı Oluşturmayı Aktif Etti!

Bu tarz özellikler biliyorsunuz ki 2016 yılından beri, Ana sayfamız da zaman zaman karşımıza çıkıyor. Durum paylaşma alanında beliren kutlama vs. tarzı şeylere tıkladığımız da ise durum veya bu tarz şeyleri paylaşabiliyoruz.

Facebook üzerinden Yılbaşı kartınızı paylaşmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Yılbaşına özel hazırlanan kartları arkadaşlarınızla paylaşmanız adına, ana sayfaya bir uyarı mesajı gelecek. Bu uyarı mesajına tıkladıktan hemen sonra ise kartları göreceksiniz. Facebook.com’da duyuru olarak yer alan bu güncelleme, ara ara karşınıza çıkacak.

Bu yüzden kendi yılbaşı kartınızı paylaşmak istediğiniz zaman, bu duyuruyu kaçırmamanız gerekiyor. Anasayfa da karşımıza çıkan duyuruya tıkladıktan hemen sonra aşağıdaki kartlar karşımıza çıkıyor ve bunlardan bir tanesini paylaşmamız mümkün oluyor ;

Yukarıdaki gibi kartları seçerek Facebook’da arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün. Ayrıca kendi belirlediğiniz kişilere göndermek için herkese açık alanında görüntüleyecek kişileri tek tek seçmeniz gerekiyor. Facebook Yılbaşı kartı oluşturmak bu kadar basit.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.