Ana sayfa Editörden Facebook Youtube’a Rakip Oldu!

Facebook Youtube’a Rakip Oldu!

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük iki sosyal ağı adeta birbirine meydan okuyor. Son olarak yeni uygulaması ile Facebook Youtube’a Rakip Oldu!

Sosyal medyanın devi Facebook, YouTube’a rakip oldu. Günümüzün sosyal medyası olan iki dünya devi Facebook ve YouTube bir kez daha karşı karşıya geliyor. Ancak bu sefer önemli hamle Facebook’tan geliyor.

Sosyal medya platformlarının tek lideri olma konusunda önemli adımlar atan Facebook, daha önceden video sistemindeki yenilikleri ile rakibi YouTube’a adeta meydan okudu. Ancak Facebook, video konusunda en büyük eksiği paylaşılan videoların sadece haber kaynağınızda denk geldiğinizde karşınıza çıkmasıydı. Yani yüklenen videolara her an ulaşmak için paylaşan kişinin, sayfanın profiline girip geçmiş gönderilerini kontrol etmemiz gerekiyordu. İşte Facebook tam da bu durumun önüne geçerek bir adım atma kararını verdi.

Facebook Youtube’a Rakip Oldu!

Facebook, son derece küçük ama etkisi son derece önemli olacak bir adım atarak video arama özelliğini devreye soktu. Artık normal arama yapar gibi bir videonun adını yazarak ulaşabileceksiniz. Bu yeni uygulama ile bir arkadaşınızın paylaştığı bir videoya hemen ulaşabileceksiniz. Ayrıca özellik, canlı yayın şeklinde olan videoları da kapsayacak.

facebook

Şu an bu aramalarda pek istediğinizi elde edemiyorsunuz ama Facebook’un yaptığı bir açıklamaya göre çoğu video doğru bir şekilde etiketlenmediği için bu aramalar da çıkmayabilir. Ancak özellik geldikten sonra yüklenen videolar, arama sonuçlarında sağlıklı bir şekilde gözükecektir. Örnek olarak arkadaşınızın paylaştığı her video veya fotoğrafa hemen ulaşabileceksiniz. Video arama özelliği henüz tüm kullanıcılar için sunulmuş değil. Ayrıca Facebook, mobil uygulamasında da aynı özelliği kısa süre içinde getireceğini duyurmuş durumda. Yeni uygulama ile Facebook Youtube’a Rakip Oldu bakalım rekabetin sonu nasıl bitecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.