Ana sayfa Sosyal Medya Facebook’a Snapchat Tarzı Efektler Geliyor!

Facebook’a Snapchat Tarzı Efektler Geliyor!

PAYLAŞ
Facebook'a Snapchat Tarzı Efektler Geliyor

Snapchat’ın hikaye özelliğini Instagram servisine getiren Facebook’a Snapchat Tarzı Efektler Geliyor! Snapchat’i bitirme planları mı yapılıyor?

Bu zamana kadar farklı özellikleri bir arada tutmak için güncellemeler yapan Facebook son zamanlar da farklı bir taktik geliştirdi. Geçtiğimiz aylar da instagram’a Snapchat’in hikaye özelliğini kopyalayan Facebook’a Snapchat tarzı efektler geliyor!

Facebook’un büyüme planı arasında görünen o ki, en yakınındaki sosyal ağları bir bir yok etmek istiyor. Durum böyle olunca da bir çok fikri kopyalamak kaçınılmaz bir son oluyor. Facebook’da son zamanlarda karşımıza çıkan güncellemelere baktığımız zaman, Mark Zuckerberg’in yeni hedefinin Snapchat olduğunu söylemek mümkün.

Facebook’a Snapchat Tarzı Efektler Geliyor!

Snapchat’in bazı özelliklerini kendi servislerine kopyaladıktan sonra, yeni bir güncelleme daha geliyor. Fakat şaşırtmayın. Bu da Snapchat’ın bir özelliği şeklinde olacak. Uygulama içerisinde kamera uygulamasında bir çok yenilik yapmayı planlayan Facebook, popüler medya paylaşım uygulaması Snapchat’deki gibi efektleri uygulama içerisine getirecek.

Facebook tarafından new camera yani “yeni kamera” ismiyle tanıtılacak olan iç kamera özelliği, haber kaynağındayken ekranı sağ tarafa kaydırıldığında ortaya çıkacak.

snapchat

Yeni kamera ile  beraber çekilen görsel veya videolar, haber tüneline atılacak. Böylelikle fotoğrafları belli kişilerin görmesi de muhtemel kılınacak. Şu anda sadece İrlanda’daki Facebook kullanıcıları için beta testleri yapılan uygulama ilerleyen zamanlar da farklı bir güncelleme ile herkesin karşısına çıkacak.

Facebook’da görsel paylaşımını daha da eğlenceli ve etkin kılmaya çalışan ekibin, Snapchat özelliklerini kendi servislerine kopyalaması farklı bir taktik olmuş. Bu durum Facebooka yarayacak olsa da, Twitter’dan sonra Snapchat’de ilerleyen günler de çöküşler yaşayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.