Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook’ta Fazla Zaman Harcanmasına Çözüm!

Facebook’ta Fazla Zaman Harcanmasına Çözüm!

PAYLAŞ

Sosyal medya neredeyse hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu konuda bir takım çalışmalar yapan Chrome, Facebook’ta Fazla Zaman Harcanmasına Çözüm buldu.

Chrome son zamanlarda, Facebook üzerinde fazla zaman harcanması ile ilgili bir çözüm buldu. Hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan Facebook’ta son yıllardan bu yana daha fazla zaman geçiriyoruz. Bu zaman dilimi sosyal hayatımıza önemli zararlar verebiliyor. Bu bağımlılık aslında bizden kaynaklanıyor. Sosyal paylaşım sitelerine gereğinden fazla zaman geçirerek, neredeyse ailemizi unutma noktasına kadar geliyor.

Chrome’da bu ve bunun gibi çoğu sorunlara örnek bir çözüm buldu. Bu çözüm ile Facebook kullanıcıları olarak artık zamanımızın çoğunu Facebook’a ayırmayacağız. Chrome’un çözümü, tam bir çözüm sağlamayacak olsada psikolojikmen güzel bir etki yaratacaktır. Bu çözümün adı “Focusbook”. Facusbook adındaki bu çözüm Facebook’ta geçirdiğimiz zamanları kontrol ederek bize bazı bildirimler sunacak.

Facebook’ta Fazla Zaman Harcanmasına Çözüm! 2

Facebook’ta Fazla Zaman Harcanmasına Çözüm!

Mesela Facebook’a girdiğimiz zaman en çok girdiğimiz sitelere sayfalara neden fazla girdiğimizi ve neden bu kadar çok ilgi duyduğumuzu bize soru olarak yöneltecek. Bu ve bunun gibi çoğu sorularıda bizlere yöneltecek.

Bu Focusbook çözümü, cevap verilmediği taktirde ekranda çoğalacak ve kullanıcısını sorguya çeker gibi sorulara sokacak. Bu sorguya benzer sorular kişide bazı soru işaretlerine yol açarak kullanıcıda bazı uyanışlara sebep olacak. Ama en sonunda kullanıcı, geçirdiği zamanı bu sorular ile farkına vardığı zaman Facebook’tan çıkacak ve Chrome’un bu Focusbook çözümü fazla geçen zaman harcamasına önlem olacak.

Bu çözüm küçüğümüzden, büyüğümüze her yaştaki insana boşa geçen zamanın değerini anlatacak türde. Bundan sonra fazla harcadığımız boş zamanın kıymetini bu çözüm ile anlayacağımızı umuyorum. Focusbook çözümünün dili İngilizce ama ilerdeki zamanlarda Türkçe dilimiz de gelirmi belli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.