Ana sayfa Bilim Falcon 9 iniş Videosu izlenme Rekoru Kırıyor!

Falcon 9 iniş Videosu izlenme Rekoru Kırıyor!

PAYLAŞ

Uzun zamandır araştırmalar yapan ve bu konuda bir çok adımlar atan SpaceX tarafından kaydedilen Falcon 9 iniş Videosu izlenme Rekoru Kırıyor!

Spacex istedi ve sonunda başardı ve Falcon 9’un iniş videosu heycanla izlendi. Sosyal medya da Falcon 9’un İniş Videosu Rekor Kırıyor! Son dönemlerde mükemmel işlere imza atan SpaceX, sonunda Falcon 9,  roketini başarılı bir şekilde dikey indirdi. Uzaya fırlatıldıktan ve 100 kilometre yükseklikte 11 küçük uyduyu bıraktıktan kısa bir süre sonra Cape Canaveral’da önceden hazırlanmış olan alana inen Falcon 9, yeryüzüne dikey biçimde inebilen ilk roket oldu.  Falcon 9,  SpaceX’in daha önceki denemelerinde başarılı bir iniş gerçekleştirememişti. SpaceX’in Temmuz ayındaki bir denemesindeyse roket, fırlatılmasının kısa bir süre ardından patlamıştı. Bu olayın ardından firma bu seferki işini hatasız bitirdi.

Falcon 9 iniş Videosu izlenme Rekoru Kırıyor!

SpaceX tarihinde geçecek önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Falcon 9 roketi ile Uluslararası Uzay istasyonu’na özellikle Mars görevlerinde kullanılmamış, planlanan önemli bilimsel çalışmalar taşıyan şirket, bir kez daha iniş testi gerçekleştirmişti.

Daha önceden Falcon 9 ile dört farklı dikey iniş testi gerçekleştiren ve bu testlerde istediği sonuca bir türlü ulaşamayan SpaceX, buna karşın yılmadan bir kez daha denedi ve deneyi sonrası başarılı bir sonuç aldı. Uluslararası Uzay İstasyonu’na çıkarak çalışmaların bulunduğu Dragon uzay kapsülünü teslim eden Falcon 9, dünya atmosferine girmesinin ardından denizde yüzen iniş platformuna başarı bir şekilde dikey iniş gerçekleştirdi. Meraklılarının merakla beklediği Falcon 9’un inişi en çokta izleyenlerinin merak konusu oldu.

Tabi bu başarı Elon Musk ve şirketi için daha başlangıç. SpaceX, Falcon 9 ve sonrasında üreteceği roketlerin de çok daha stabil bir sistem geliştirerek özellikle iniş konusunda devrim gibi adımlar atmaya devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.