Ana sayfa Uzay Falcon 9’un inişi 360 Derece Videolu Yayınlandı!

Falcon 9’un inişi 360 Derece Videolu Yayınlandı!

PAYLAŞ

Sosyal Medyanın gündemine oturan SpaceX’in uzay yolculuğu sonrası dünyaya dönen roketi: Falcon 9’un inişi 360 Derece Videolu Yayınlandı!

Uzay araştırmaları bir taraftan yapılırken, bir taraftan da araştırmaların yapıldığı istasyonlara malzeme taşınıyor. Bu konuda çalışmalar yapan SpaceX, Uzay istasyonuna malzeme taşıyan Falcon 9 roketini dünyaya başarılı bir şekilde döndürüp, yumuşak bir inişle karşımıza çıkarmıştı. SpaceX aslında yönetimi ile oldukça dikkat çeken bir firma. Çünkü yakından tanıdığımız isimler şirketin üst düzey yöneticileri olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en popüler elektrikli araç üreticisi Tesla Motors’un kurucularından olan Elon Musk’ın bir diğer şirketi de SpaceX. Bu zamana kadar uzay araştırmalarında kullanılmak üzere çalışmalar yapan SpaceX firması, geçtiğimiz günlerde Falcon 9 roketini dünyaya yumuşak bir şekilde indirmişti.

Cape Canaveral Hava üssünden başlayan yolculuk sonrasında Uluslararası Uzay araştırma istasyonuna malzeme taşımayı bitiren Falcon 9, nihayet dünyaya iniş yaptı ve tüm sosyal medya bunu konuşmaya başladı. SpaceX’in başarısı sonrasında ABD Başkanı Barack Obama’da Twitter üzerinden SpaceX’i tebrik etmişti.

Falcon 9’un inişi 360 Derece Videolu Yayınlandı!

SpaceX aslında bu başarıyı canlı olarak yayınlamış, Falcon 9’un inişini canlı olarak izlemiştik. Ancak yayını kaçıranlar için de videolar yayınlanmıştı. Bu konuda oldukça titiz hareket eden firma, roketin inişi sırasında bir de 360 derecelik video kaydı yaptı. Bu kaydı geçtiğimiz gün Youtube aracılığıyla paylaşan SpaceX, büyük bir övgü topladı. Falcon 9’un 360 Dereceli iniş videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz;

360 Derece kameralar ile yapılan çekimde, Falcon 9’un inişi sırasında meydana gelen sesleri ve dumanları rahatlıkla görebilmek mümkün. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.