Ana sayfa Oyun Far Cry 4 Satış Rakamları Açıklandı

Far Cry 4 Satış Rakamları Açıklandı

PAYLAŞ

Oldukça eski sayılabilecek bir seri olan Far Cry’ın en yeni oyunu Far Cry 4, geçtiğimiz hafta satışa çıkmıştı. Özellikle bir önceki oyun olan Far Cry 3 ile oyunseverlerin ilgisini çeken oyun, sunduğu açık dünya deneyimi ve yan görevlerin zenginliği ile çok beğenilmişti. Hal böyle olunca tabii ki Far Cry 4’ün de benzer dinamiklere sahip olması bekleniyordu ki nitekim o şekilde oldu.

far-cry-4-satis-rakamlari-2

Oyun dinamikleri konusunda bir çeşit zenginleşme yoluna giden serinin son oyunu Far Cry 4’te, son derece kaliteli grafikler görülüyor. Oyun hakkında daha önce sizlere Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu haberini aktarmıştık. Sistem gereksinimleri olarak biraz üst düzeyde kalan oyun, en düşük ayarlarda da gayet tatmin edici bir görsellik sağlayabiliyor.

far-cry-4-satis-rakamlari-3

Şimdi artık gelelim oyunun satış rakamlarına. Ubisoft’un yapımcılığını üstlendiği oyun geçtiğimiz hafta PS4, PS3, Xbox 360, Xbox One ve PC platformlarına çıktı. Sadece 1 haftalık satış rakamı olarak neredeyse 2 milyona ulaşan oyun, en çok PlayStation 4 platformunda oynandı. 2 milyona yaklaşan satış rakamının yarısı sadece PlayStation 4 konsoluna ait. Xbox One, PlayStation 4’ün yarısına bile ulaşamadı ve 350.000’de kaldı. PC tarafı ise en düşük sayıya sahip.

Sonuç itibariyle henüz 1 haftalık bir oyun için tabii ki 2 milyon satış rakamı son derece başarılı. Ancak bu sayının daha da artacağını düşünüyorum çünkü büyük bir oyuncu kitlesi yılbaşı indirimlerini bekliyor olabilir.

far-cry-4-satis-rakamlari-4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.