Ana sayfa İnternet Farklı ve Yeni Alan Adı Uzantıları

Farklı ve Yeni Alan Adı Uzantıları

PAYLAŞ

İnternet’te hedef kitlenize ulaşabilmek için sadece kaliteli alan adı ismine sahip olmanız bazen yeterli olmayabilir. Aynı zamanda hedef kitlenize kendinizi daha iyi tanıtmak için kitlenizi ifade eden bir uzantı seçmelisiniz. Örneğin bir spor sitesi açmak istiyorsanız .Sport, blog sitesi açmak istiyorsanız .Blog uzantılarını tercih edebilirsiniz. Daha geniş tanımlamak gerekirse Seyahat & Ulaşım, Sosyal, Topluluk, Popüler, İşletme, Ticaret, Eğitim, Yeme & İçme, Jenerik, Coğrafik, Devlet, Sağlık, Endüstri, IDN, Yaşam & Kimlik, Medya, Para & Finans, Profesyonel, Emlak, Spor ve Teknoloji kategorilerine özel bir çok alan uzantısı mevcut.

yeni-alan-adlari

Yaklaşık 300 tane bir çok yeni alan adı uzantısı bulunuyor. Ayrıca yeni alan adı uzantıları hem projelik hem de jenerik. Piyasaya sürülen yeni alan adı uzantılarında popülerliğe göre .xyz ilk sırada olarak .kim, .click, .club, .zone, .menu, .website, .dating, .partners ve son olarak .productions şeklinde. Yeni alan uzantılarının fiyatına değinmek gerekirse firmadan firmaya göre değişebiliyor.

Yeni alan adı uzantıları ilk piyasaya sürüldüğünde ön kayıt işlemiyle birlikte bir çok satış gerçekleşti. İleride bu alan adı uzantıları değerlenir diye bir çok projelik alan adı satın alındı. Ve şu anda boşta satın alınmayı beklenenler var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.