Ana sayfa Yazılım Fedora 21 Üç Farklı Sürümle Geliyor!

Fedora 21 Üç Farklı Sürümle Geliyor!

PAYLAŞ

Fedora Project tarafından üretilen işletim sistemi Fedora 21 sonunda herkese açık hâle getirildi. Sıradaki adım ise, yeni sistemin modülerliğini ve esnekliğini arttırarak sıradan bir masaüstü olmaktan çıkarmak olacak.

Fedora için yeni bir gelecek olan Fedora 21 üç farklı çeşitle gelecek: Fedora 21 Cloud, Fedora 21 Server ve Fedora 21 Workstation. Projenin lider ismi Matthew Miller konu hakkında şu sözleri kullandı: “Fedora 21 ile masaüstlerindeki belirli kullanım alanlarını, sunucu odalarını ve bulut sistemini hedefledik. Aynı zamanda yeni geliştirici araçları getirerek, spesifik sunucu rollerini etkin hâle getireceğiz ve yazılımlar için çok daha güçlü, hafif alanlar sağlayacağız. Fedora hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için :

Fedora Nedir? Ne İşe Yarar?

The-Fedora-Project-Will-No-Longer-Name-Their-Linux-Distributions-416156-2

Görünen o ki, Fedora 21 üç farklı seçeneğiyle farklı kullanıcıların farklı isteklerine hizmet edecek. Ayrıca her biri aynı Linux kernelini, RPM’ini ve Anaconda’yı kullanacak. Kelimenin diğer anlamıyla esasında hepsi aynı gibi gözükse de, kullanım alanlarına göre ayrılacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.