Ana sayfa eSpor Fenerbahçe eSpor Takımı Kurduğunu Resmi olarak Açıkladı

Fenerbahçe eSpor Takımı Kurduğunu Resmi olarak Açıkladı

PAYLAŞ
Fenerbahçe eSpor Takımı Kurduğunu Resmi olarak Açıkladı!

Beşiktaş eSpor takımı BJK’nin kurulması sonrasında uzun zaman geçti. BJK sonrası şimdi de Fenerbahçe eSpor Takımı Kurduğunu Resmi olarak Açıkladı!

Daha öncesinde BJK’nin eSpor dünyasına katılması ile beraber sektörde büyük yenilikler olmuştu. Adeta devlerin yarışı haline gelen eSpor sektörüne şimdi de Fenerbahçe giriş yapıyor. Beşiktaş tarafından alınan karar ile Aces High eSpor kulubü BJK bünyesine katılmış ve BJK adıyla yeni bir oluşumla yerini almıştı.

Tüm bu olanlardan sonra Fenerbahçe’nin eSpor takımı kuracağı konusunda dedikodular yayınlanmıştı. Nihayet beklenen karar açıklandı. Beşiktaş’tan sonra şimdide Fenerbahçe eSpor kulubü oyun dünyasında yer alacak. Fenerbahçe eSpor takımı ismi ne olacak soruları da artık resmi olarak cevaplandı. Fenerbahçe’nin eSpor camiasındaki takımının ismi, 1907 Fenerbahçe olacak. League of Legends ve benzeri oyunlar da “1907” veya “FB” kısaltmaları kullanılacak. Bu konuda çalışmalar devam ediyor.

Fenerbahçe eSpor Takımı Kurduğunu Resmi olarak Açıkladı

Resmi olarak açıklanan eSpor takımının adı ise “1907 Fenerbahçe” olacak. Fenerbahçe’nin eSpor takımı kurmasından sonra bu olaydan dolayı memnuniyet duyan Riot Games Türkiye müdürü konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Hasan Çolakoğlu, eSpor sektörünün daha da ileriye gideceğini duyurdu. Aynı zamanda eSpor oyuncularının da bu anlamda profesyonel organizasyonlara imza atacağını söyledi.

1907 Fenerbahçe eSpor takımının yönetim kurulunun tamamı açıklanmadı. Ancak 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sina Afra’nın yönetici olacağı kesinleşti. Türkiye de büyük girişimleri ile adından oldukça çok söz ettiren Sina Afra, eSpor camiasında da adını duyurmuş olacak. Ayrıca 1907 Fenerbahçe eSpor takımının menejerliğini ise Emre Aksoy yapacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.