Ana sayfa eSpor Fenerbahçe eSpor Takımı Kuruyor!

Fenerbahçe eSpor Takımı Kuruyor!

PAYLAŞ

Beşiktaş’ın eSpor sektörüne girmesi ile beraber, rekabet ortamı artmış, sektördeki oyunlar daha canlı hale gelmişti. Şimdi de Fenerbahçe eSpor Takımı Kuruyor!

Dünya da gelişen eSpor sektörü ülkemizde de yavaşta olsa gelişiyor. Beşiktaş’ın eSpora yatırımı sonrasında şimdide Fenerbahçe eSpor’a giriş yapıp, kendi takımını kuracak. Geçtiğimiz aylarda Beşiktaş Spor Kulubünün League Of Legends ligleri için eSpor takımı kurması ile beraber, diğer takımlardan da bir hamle bekleniyordu. Bu hamleler yavaş yavaş atılmaya başlandı. Ocak ayında Beşiktaş’ın hamlesi ile, Aces High ESports Club ile anlaşmaya varılmış, daha sonrasında takım adı BJK olarak değiştirilmişti.

Beşiktaş eSpor sektörüne diğer takımlardan önce giriş yaptı. Bu yüzden de diğer takımlardan da bu konuda yatırım bekleniyordu. Son 2 senedir her geçen gün daha da popüler olan Beşiktaş kulubü, League Of Legends oyunundaki ligler de büyük bir başarı yakaladı. Takım her geçen gün daha da gelişiyor, ligde oldukça bilindik bir hale geldi. Bu olaylar sonrasında Sonunda müjdeli haber Fenerbahçe’den geldi. eSpor sektörüne Beşiktaş’tan sonra şimdide Fenerbahçe giriyor.

Fenerbahçe eSpor Takımı Kuruyor!

Fenerbahçe eSpor Takımı
Resimde gördüğünüz eSpor takımlarının mücadelesi.

Uzun zamandır Aces High ESports Club ile görüşen Fenerbahçe SK sonunda bir anlaşma yapmaya hazırlanıyor. Anlaşma tamamlandıktan sonra, Fenerbahçe de eSpor sektörüne adını yazdıracak. Aslına bakarsanız Beşiktaş’ın şu anda oldukça çok rakibi var. Çok rakibin olması, liglerin durumunu da ister istemez etkiliyor. Şu anda bir çok firma, kulüpler League of Legends’da takım kurmak için çalışmalar yürütüyor. Ülkemizin büyük takımlarının öncülük ettiği eSpor dalı, yakın zamanda daha da gelişecektir diye düşünüyorum.

eSpor sektörü çok kapsamlı bir sektör olduğu için, Fenerbahçe’nin de gelmesi ile rekabet ortamı daha da artmış olacak. Her ne kadar Fenerbahçe tarafından resmi olarak açıklanmasa da, kulubün anlaşmaya varacağı ve önümüzdeki 2 ay içerisinde resmi olarak Fenerbahçe’nin eSpor sektöründe yer alacağı konuşulanlar arasında.

Fenerbahçe eSpor Takımı kurması ile beraber, özellikle de LOL oyununda, liglerin durumu değişecektir. En popüler takımın kim olacağı, Fenerbahçe espor takımı kurulduktan sonra nerelere kadar gidebileceği, merak konusu, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.