Ana sayfa İnternet Fenerium Hacklendi: 600 Bin Kişinin Bilgileri Satışa Çıkartıldı!

Fenerium Hacklendi: 600 Bin Kişinin Bilgileri Satışa Çıkartıldı!

PAYLAŞ

Hackerların bu sefer ki hedefinde Fenerbahçe taraftarlarının alışveriş platformu Fenerium vardı. Fenerium Hacklendi: 600 Bin Kişinin Bilgileri Satışa Çıkartıldı!

Bir hacker grubu geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe’nin resmi mağazası olan Fenerium’u hackledi. Fenerbahçe lisanslı ürünlerinin satışa sunulduğu, com.tr ve .de uzantılı siteler hacklenerek, kullanıcı bilgilerine erişildi. Sitede yer alan bir açıktan faydalanan hackerlar, Fenerium’a kayıt olmuş yaklaşık 600 bin kişinin bilgilerini Deep Web’de satışa çıkardı.

Müşterilerin satın aldıkları ürünler, satın aldıkları tarihlerde ve bunun dışında müşterilere ait tüm bilgiler bir excel sayfasına dönüştürülmüş. Deep Web’de yer alan bilgilere göre, hacker grubu siteyi hackledikten sonra, veritabanından bir çok veriyi çekmiş. Bu veriler arasında müşterilerin adı,soyadı, telefon, adres ve daha bir çok bilgi ise bitcoin karşılığında satışa çıkartılmış durumda.

Fenerium Hacklendi: 600 Bin Kişinin Bilgileri Satışa Çıkartıldı!

Konu ile ilgili Fenerium yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yok. Ancak, özellikle de Fenerium’da alışveriş yapmış kişilerin hesaplarına giriş yaparak, kontrol etmeleri iyi olacaktır. Şifrenizi değiştirerek, Deep Web’de satışa çıkan bilgiler arasından adınızı silebilirsiniz. Lakin kullanıcı adı ve şifreniz doğru olduğunda, bu bilgileri satın alanlar hesabınıza giriş yapabilir.

Bu ve bunun gibi bir çok hacker saldırısı gördük. Ancak internet sitelerinde maalesef hala güvenlik sorunları ortaya çıkabiliyor. Özellikle de Fenerium, GSStore tarzı taraftar siteleri, çok sayıda kullanıcının bilgisine sahip olabiliyor.

Bu durumda yetkililerin, önlem alması ve taraftarlar alışveriş yaparken güvende olduklarını  hissettirmesi gerekir. Aksi halde kredi kartı bilgilerinin kayıt edildiği bir satış sitesi hacklendiğinde, oluşabilecek güvenlik sorunlarını düşünmek bile istemiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.