Ana sayfa Oyun FIFA 15 Ultimate Team Nasıl Oynanır Bölüm 1

FIFA 15 Ultimate Team Nasıl Oynanır Bölüm 1

PAYLAŞ

Bugün karşınızda FIFA 15 Ultimate Team hakkında yeni bir seri inceleme bölümü hazırlama denemesiyle bulunuyoruz. FIFA 15 Ultimate Team için FIFA’nın en çok oynanan online modu diyebiliriz. Çünkü Ultimate Team ile kendi takımınızı tamamen özgür bir şekilde kurup sizin gibi kendi takımını kuran diğer oyunculara karşı oynayarak bir rekabet ortamı yaratıyorsunuz.
Bu yazı dizisinin amacı Ultimate Team hakkında başlangıçta bilmeniz gereken noktalara bölüm bölüm değinmek ve birkaç öneride bulunmak. Bu öneriler yeni başlayan ve oyun hakkında bilgisi olmayan oyunculara yararlı olacaktır. Gelelim bu bölümün konusuna. Bu bölümdeki konumuz oyuna başlangıçta neler yapmamız ve yapmamamız gerektiği.

fifa-15-ultimate-team-nasil-oynanir-bolum-1

Ultimate Team’e başlarken oyuncu puanları düşük bir paketten oluşan kadro ve az miktarda FIFA Coin (altın) ile başlıyoruz. Tabi ki hemen kadromuzu yükseltmek Messi, Ronaldo’yla oynamak isteyebilirsiniz. Ancak erken oyunda bunu yapmanız oyuna gerçek para harcayarak FIFA Point almadığınız müddetçe imkansız. Bu sebeple erken oyunda kadromuzu sabit tutmak elimizdeki parayı biriktirmek daha mantıklı olacaktır. Çünkü oyunda kadro kalitemize göre aynı kalitede rakiple eşleşme gibi adil bir sistem mevcut ki bu da düşük oyuncularla bile kendi taktiğinizle rahatça oynayabileceğiniz anlama geliyor.

Tabii biz bunları anlatırken FIFA 15 incelemesi nerede derseniz tam olarak burada : FIFA 15 İnceleme Videosu

fifa-15-ultimate-team-nasil-oynanir-bolum-4

Oyun 10 Division veya başka bir deyişle 10 adet farklı lig ile seviyelendiriliyor. Biz 10. Ligden başlıyoruz ve kazandığımız maç başına 3 puan alarak bir üst lige çıkmayı amaç ediniyoruz. Her ligde 10 maç oynama hakkımız var ve 10. Ligde 10 maçta 9 puan toplarsak ligde kalıyor 12 puan toplarsak bir üst lige yani 9. Division’a çıkmaya hak kazanıyoruz. Eğer gereken puanları toplayamazsak bir alt lige düşüp orda sıfır puanla yeni bir 10 maçlık periyoda başlıyoruz aynı şeyler üst lige çıkınca tekrar geçerli. Tabi ki FIFA bunu cezbedici bir şekilde ödüllendiriyor. Üst lige çıkmamız demek daha yüksek altın ödülleri ve daha zorlu rakiplerle karşılaşacağımız anlamına geliyor. Bu da bizim son maç hakkımızda 3 puana ihtiyacımız varsa 1 gol atıp geriye yaslanıp dakikaları heyecanla ve çok dikkatli savunarak geçirmemize neden olabiliyor.

fifa-15-ultimate-team-nasil-oynanir-bolum-3

Oyunda oyuncu satın almak için FIFA Coin’lerimizi kullanıyoruz. FIFA Coin’leri maç başına, attığımız gole, kazandığımız kupalarla, katıldığımız single veya multiplayer turnuvalara göre değişik miktarlarda ve sattığımız oyuncularla elde edebiliyoruz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Son dönemde FIFA 15 hakkındaki gelişmeler :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.