Ana sayfa Oyun FIFA 15 Ultimate Team Nasıl Oynanır Bölüm 2

FIFA 15 Ultimate Team Nasıl Oynanır Bölüm 2

PAYLAŞ

FIFA 15 Ultimate Team serimize devam ediyoruz. İlk olarak oyundaki pazar sisteminden başlayalım. Oyunda açık artırma usulü bir Pazar sistemi mevcut. Oyuncular belli değerlerden satışa çıkarılıyor ve bu değerler üzerinden üstüne para koyarak en yüksek teklifi veren oyuncunun sahibi oluyor. İlk bölüm için FIFA 15 Ultimate Team Nasıl Oynanır Bölüm 1 başlığımızı ziyaret edebilirsiniz.

Oyuncular ise 3 çeşit kart rengiyle kategorize edilmiş durumdalar. Bu 3 çeşit kartlarsa kendi aralarında ikiye ayrılıyor. Gold, Silver ve Bronz kartlar olarak önümüze seriliyor oyuncular. Bu kartlarda kendi aralarında Rare veya Non Rare oyuncular olarak ayrılıyor. Rare kartlar o renk grubunda ve daha parlak ayrıca üst kenarları kıvrımlı şekilde ayırt edilebiliyor. Rare kartlar ismindende anlaşılacağı gibi daha kaliteli güçlü oyunculardan oluşuyor.

fifa-ultimate-team-rehberi-bolum-2-resim-3

Ayrıca FIFA’nın her hafta gerçek liglerde oynanan maçlarda göze çarpıcı performans gösteren oyunculardan kurduğu bir Inform (IF) takımıda mevcut. Bu takımdaki kartlar siyahımsı renkteler ve Inform olarak normal hallerinden daha güçlü ve geliştirilmiş olarak oyunculara sunuluyor. Tabiki fiyatları daha yüksek.

Gelelim bu oyunculara nasıl ulaştığımıza. Oyunda bir paket açma sistemi var. Paketleri ya FIFA Coinlerle yani altınlarınızla yada FIFA Poinitler yani parayla satın aldığınız envanterler ile açabiliyorsunuz. Bu paketlerden Messi’yi düşürmek mümkün ancak Sabri’de gelebilir. Tamamen şans ve iyi oyuncuları düşürmek kolay değil. Erken oyunda eğer oyuncu transfer istiyorsanız bu paketleri açmak yerine pazardan oyuncu toplamanız sizin faydanıza olacaktır.

fifa-ultimate-team-rehberi-bolum-2-resim-2

Oyuncular kontrat sistemine göre kadromuzda sıralanıyor ve kontratı biten oyuncuyu yeni kontrat satın almadan oynatamıyoruz. Erken oyunda ucuz oyuncularla oynadığımız için kontrata para vermek yerine kontratı biten oyuncuyu satıp aynısı veya farklı bir istediğimiz oyuncuyu almak daha mantıklı olacaktır.

Ayrıca oyuncularımızın fitness durumuda takım için önemli. 99 fitness ile başlayan oyuncularımız maç yaptıkça bu fitnesları azalıyor ve maçta erken yorulmaya ve sakatlanmaya başlıyorlar. Bunu engellemek için önerimiz 2 adet takım kurmanız ve 1 takımla 2 maçtan çok oynamayıp 2’şer 2’şer takımlar arasında dönmeniz. Bu geçişi yapmak oynamayan oyuncuların dinlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu geçişte diğer oyuncularımızın yedek klübesinde ve kadro dışı ancak My Club bölümünde değil yedeklerin yanında gösterilen bölümde durması gerekiyor ki böylece dinlenebilsinler. Üçüncü bölümde görüşmek üzere.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.