Ana sayfa Oyun FIFA 15 Ultimate Team Nasıl Oynanır Bölüm 3

FIFA 15 Ultimate Team Nasıl Oynanır Bölüm 3

PAYLAŞ

İlk iki yazıdan sonra üçüncü rehber yazımızda FIFA 15 Ultimate Team‘e devam ediyoruz. İlk iki yazının linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Oyunda başta bize verdiği bir başka seçenekse oyuncu kiralama (loan) seçeneği. Güçsüz olan takımınızda Lewandowski, Bale, Vidal vb. gibi güçlü oyuncuları oynatma fırsatı veriyor ancak bu oyuncuların kontrat süreleri az (3-5 maç) ve bu süreler bitince takımınızdan ayrılıyorlar. O yüzden bu oyuncuları başta kullanmamanızı öneriyorum. Bu oyuncuları ileride güçlü bir takım kurduğunuzda kullanmanız daha yararınıza olacaktır. Acemilik döneminizde onları boşa harcamayın.

fifa-15-ultimate-team-rehberi-1

Oyun başında yararınıza olacak başka bir konu ise rakiplerle maça başlarken bağlantı kalitenizin yüksek olduğundan emin olmanız. Rakibizi bulunca aranızdaki bağlantıyı (latency) FIFA 15 bize 3 yeşil çizgiden (en iyi bağlantı) tek kırmızı çizgi (en kötü bağlantı) olarak gösteriyor. Eğer kötü bağlantılı biriyle eşleşmişsek geri gidip tekrar rakip aramanız sizin yararınıza olacaktır. Yoksa oyunu laglı yavaş ve sinir bozucu bir şekilde oynamak zorunda kalıyorsunuz.

Maç esnasında eğer maçı terkederseniz maç başına kazansanızda kaybetsenizde aldığınız FIFA Coin‘i ceza olarak alamıyor ve rakibinizin otomatikmen 3-0 galip sayılmasına sebep oluyorsunuz. O yüzden geride olduğunuz maçları terketmemeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca son dakikalarda nedense oyunda çok gol atılıyor ve rakibinizi yakalama ve yenme ihtimaliniz 2-3 atağa bakıyor.

fifa-15-ultimate-team-rehberi-2

Maç başında bir başka konu santradan rakibinizin üstünüze gelerek tüm takımı geçip gol atma denemesini göz ardı etmemelisiniz. Gol atıp rahatlayıp o golün santrasında geri gol yiyebiliyorsunuz ki bu FIFA 15 Ultimate Team‘in kötü bir özelliği olmuş. Bu yüzden santralarda savunmayı çok dikkatli ve sabırlı yapmanız yararınıza olacaktır. Pata küte rakibin üstüne koşmamalı sabırlı ve doğru zamanı kollamalısınız.

FIFA 15 Ultimate Team Tavsiye Edilen Örnek Kadro

Evet arkadaşlar bu yazı burada bitiyor ve size bu yazıda bonus olarak bizce sağlam ve sizinde oynarken zevk alacağınız Süper Lig kadrosunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu kadroyla oyuncu fiyat kalite olarak sizden üstün düşündüğünüz rakiplerinizi ortalamanın üstünde bir FIFA 15 Ultimate Team oyuncusuysanız rahatlıkla ağlatabiliyorsunuz. Kadro oyuncuların oyun içi kalitelerine göre hazırlanmıştır. Kadro oyunun PC versiyonuna göre yaklaşık 20-25 bin altın civarında oluşturulabiliyor ki gayetde ucuz bir kadro. Yani Fiyat Performans canavarı diyebiliriz.

fifa-15-ultimate-team-tavsiye-edilen-ornek-kadro

Diğer bölümler :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.