Ana sayfa Yazılım Firefox 2016’ya İddialı Giriyor!

Firefox 2016’ya İddialı Giriyor!

PAYLAŞ
firefox-2016ya-iddiali-giriyor

Dünyanın en popüler tarayıcıları arasına adını yazdıran Firefox, 2016 yılında büyük bir değişim geçirecek. 2016 yılında kullanıcılarına çok daha performansı ve kararlı bir Firefox’un sözünü veren Mozilla, 2016 yılında Firefox’u geliştirme çalışmalarını hızlandıracak ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda aldığı yeni güncellemelerin yavaş geldiğini eleştirisini tarihe gömecek.

Bildiğiniz gibi Firefox’un en büyük rakibi Google Chrome tarayıcısı. Henüz Firefox tarayıcısı Google Chrome’u tahtından edemeyen Mozilla, Chrome’u tahtından etmeye en büyük aday Firefox tarayıcısını 2016 yılında büyük bir değişime sokacak. Bu değişim kapsamında Firefox yeni sürümleri çok daha hızlı alacak ve gerçek anlamda Google Chrome tarayıcısına rakip olabilecek bir tarayıcı haline gelecek.

Mozilla, son dönemlerde Firefox üzerinde yürüttüğü çalışmalarını “Elektroliz” (kısaca E10) olarak adlandırıyor. Bu çalışmalar doğrultusunda web sitesinin içeriği ve tarayıcı işlevleri ayrı bir işlemde tutuluyor. Bu yöntem tarayıcıya çok daha fazla performans ve kararlılık sağlıyor.

19 Nisan 2016 tarihinde, Firefox 46 adıyla çıkması beklenen yenilenen Firefox’un temelleri Firefox 45 ile atılmaya başlanacak ve Firefox 46 ile kullanıcılar yeni bir Firefox tarayıcısı deneyimleyecekler.

firefox-2016ya-iddiali-giriyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.